Bitcoin 10.000 Dolara Varmaya Çok Yakın

Bitcoin ile ilgili olarak son dönemde olumsuz algı olumlu algıya doğru çevrilmiş durumda


Bitcoin ile ilgili olarak son dönemde olumsuz algı olumlu algıya doğru çevrilmiş durumda. Kripto para dünyasında yaşanan en ufak gelişme dahi kripto para kullanıcıları adına büyük önem taşırken, bazı kullanıcıların hala daha Bitcoin ile ilgili olarak umutsuz oldukları ve 10.000 dolar sınırını aşmadan tekrar düşüş yaşamaya başlayacak olduğunu düşündükleri biliniyor. Kripto paralar ile ilgili bugün gelinen süreç ise tüm bunları adeta yalanlıyor.

Bitcoin, 9.500 dolar sınırını aşarak 9.800 dolar sınırına varması ile birlikte son birkaç ayın rekorunu kırarken, piyasa değerinin artması ile birlikte yatırımcı sayısının ona eşdeğer bir şekilde artması piyasa hacminin en üst düzeylere tekrar çıkmasını sağladı.

500 Milyar Dolara Yaklaştı

Kripto para piyasası hacmi bugün itibari ile 500 milyar dolar seviyesine yakın bir seviyeye kadar ulaştı. Bunun ardından kripto para dünyasında yaşanan olumlu gelişmeler kullanıcıların Bitcoin almalarını sağlayan önemli bir neden olarak gösterildi. ABD ve Türkiye merkezli yatırımcıların yatırımlarını arttırdıkları borsa sitelerinin istatistiklerine yansıdı. Zira Türk kullanıcılar Bitcoin platformlarında son 2 gündür sürekli olarak son durumu tartışıyor ve alım yapıp yapmamak konusunda sorulan binlerce soru karşısında alım yapmayı tercih ediyor.

  • Yatırım tavsiyesi olamaz.