Kripto Paralar Gelecekte Hangi Seviyede Olacak?

Kripto paralar ile ilgili olarak gelecekte hangi seviyede olacak olduklarına dair sık sık sorular soruluyor ve iddialar ortaya atılıyor


Kripto paralar ile ilgili olarak gelecekte hangi seviyede olacak olduklarına dair sık sık sorular soruluyor ve iddialar ortaya atılıyor. Bugün dünyanın en büyük ve en fazla değer gören para birimi konumunda olan (toplam değerine göre) Dolar ve Euro‘nun diğer ülkelerde aktif olarak kullanıldığı ve ticari ilişkilerde asıl kullanılan para biriminin AB üyesi ülkelerde dahi Dolar üzerinden olduğunu biliyoruz.

Kripto paralarda ise dolarda olduğundan farksız bir durum var. Kripto paralar tüm dünyada kullanılabilecek seviyede olan ve gücüne güç katan, bununla birlikte her gün daha fazla ilgi çekmeye başlayan bir para, neticesinde kripto para denilmesine rağmen bir değeri  olan ve değeri karşılığında herkesin maddi gücü kadar sahip olabildiği paralar olarak görülmekte.

Büyük Devletlere Bağlı!

Kripto paraların gelecekte nasıl ve hangi seviyede olacak olduğu ise büyük devletlere başta da ABD’ye bağlı. ABD’nin bugün Bitcoin’i daha fazla kullanmaya teşvik etmesi düşünülemez bir adım olmasına rağmen Bitcoin‘in dolar üzerinden alınıp satılması da ayrı bir durumu beraberinde getiriyor. Gelecek 10 yıl içerisinde eğer ki dünyada olağanüstü kötü durumlar yaşanmaz ise (kripto paralar açısından) belki 3 büyük kripto para dışında diğerleri silinip gidecektir ancak Bitcoin, Ethereum ve Ripple gelecekte çok daha iyi yerde ve çok daha iyi seviyede kendi etkisini korumayı başaracaktır.