Bitcoin 11.000 dolar seviyesini aştı

Kripto para piyasalarında son dönemde hareketlilik yaşanmaya devam ediyor


Kripto para piyasalarında son dönemde hareketlilik yaşanmaya devam ediyor. Bir süredir devam eden kripto para piyasasındaki hareketlilik, uzun süreden beridir bir azalma, bir artış ile kendisini gösterirken, dalgalanma süreci sonrasında 10,815 dolar ile 11,175 dolar aralığına yükseldi. 11 bin doları aşması ile birlikte yatırımcılarına ortalama %3.3 oranında kar ettiren Bitcoin, aynı gün yapılan alımlarda da %3 oranında kazanç sağladı.

Bitcoin dışında diğer kripto paralar ile dikkat çeken değişim yaşamazken, Ethereum‘da 848.609 dolar seviyesinde etkisini gösteriyor. Bitcoin’in 17 Aralık 2017 tarihinde 19.000 dolar seviyesini aşarak tarihi rekor kırmasının ardından bugünlerde %24 oranında kayıp ile yatırımcı çektiği, yeni rekorların ise bu yıl içerisinde kırılmasının beklendiği tahmin ediliyor.

İlerleme Sürüyor

Kripto paralarda yaşanan ilerlemenin ise bir süreden beridir dengeli olarak ilerlediği, kripto para piyasasının 464 milyar dolar seviyesini geçtiğimiz gün aştığı gerçeği bulunuyor. Kripto para piyasasının ne kadar fazla artış gösterir ise, yatırımcıların kendilerini o kadar daha fazla güvende hissettikleri, yatırımlarının katlanarak değer kazanmasında etken rol oynadığı belirtiliyor. Bitcoin kullanım oranının kripto para piyasası içerisinde %40 civarında olduğu belirtilmekte.

[bitcointicker]