Bitcoin için telefon ürettiler: SikurPhone

Bitcoin dünyası son dönemde oldukça fazla gelişmeye devam ediyor


Bitcoin dünyası son dönemde oldukça fazla gelişmeye devam ediyor. Tüm şirketlerin ilgisini çeken kripto paralar özellikle gençlerin ve orta yaşlı yatırımcıların en fazla ilgi gösterdiği yatırımların arasında birinci sırada geliyor. Türkiye’de ”bir balon, eskiden yatırım yapanlar kazandı” gibi ifadeler dolayısı ile bazı yatırımcılar korku ile kripto paralara yaklaşırken, Brezilya merkezli teknoloji üreticisi ise SikurPhone adında kripto paralara özel olarak geliştirilmiş telefonunu tanıttı.

MWC 2018 etkinliği kapsamında tanıtılan telefonun özellikleri bakımından değil ancak Bitcoin konusunda ve kripto paralar konusunda diğer telefonlara oranla çok daha fazla güvenli olduğu, bu güvenliği en üst düzeyde sağladığı şirket yetkilileri tarafından iddia edildi.

Bitcoin’e Dayalı Bir Telefon

Şirket yetkilisi, telefonun Bitcoin’e dayalı bir cep telefonu olduğuna değinerek bu konuda Bitcoin sahibi olmayanların telefonu almaları durumunda yine her türlü özellikten faydalanabilecek olduklarını ifade etti. SikurPhone olarak adlandırılan cihazın fiyatının açıklanmadığı tanıtımda, ”güvenliği aşılamaz” sloganı ile tanıtılan modelin 2 aylık sürece HackerOne şirketinin her türlü saldırılarına maruz kaldığı, yine de bulut sunucularının güvenliğini hiçbir hackerın açamadığı belirtildi.

[bitcointicker]