Bitcoin 5858 Dolar Seviyesine Kadar Geriledi

Bitcoin fiyatı 2018 yılı içerisinde en düşük seviyeye kadar geriledi


Bitcoin fiyatı 2018 yılı içerisinde en düşük seviyeye kadar geriledi. Uzunca zamandır bir dip dalga görmesi beklenen ama bunun ne zaman olacak olduğu konusunda en ufak kesin tahmin bulunmayan Bitcoin bugün dip dalganın ilk aşamasını yaşadı. 5858 dolar seviyesine kadar gerileyen BTC, bu düşüş ile birlikte 2018 yılı içerisinde 7 aya yakın sürede en fazla kayıp yaşadığı dönemi oldu ve bu dönemde en fazla düşen yatırımlardan birisi olarak kayıtlara geçti.

Kripto paralarda düşüşler bir süredir yaşanmasına rağmen yaşanan düşüşlerin bir süre sonra dip seviyeyi görmesi hemen arkasından ise yeniden 10.000 dolar sınırının üzerine kadar yükselmesi konusunda tahminler mevcuttu.

Bitcoin fiyatının artması bir süre sonra gerçeğe dönüşmesi beklenen bir durum iken, tam olarak fiyatın ne kadar ve hangi seviyeye kadar yükselecek olduğu fazlası ile merak edilen konulardan birisi.

5858 Dolar Seviyesinin Altı 2.500 Dolar Olabilir

Beklentiler ise Bitcoin’de bir dip dalganın 2.500 dolar veya 4.500 dolar seviyesi olduğu yönünde. Bu durum gerçek olması durumunda sonuçlar ne olur, ne biter? Sorularına yanıt vermek için henüz çok erken ama kesin sonuçların 2 ay içerisinde etkisini gösterecek olduğu söylenebilir.

5858 dolar seviyesinden hemen sonra 6.100 dolar seviyesine yükselen BTC’nin etkisini göstermeye başlamasının bu yılın sonlarını bulabilecek olduğu tahmin edilmekte.