Bitcoin 7.400 Dolara Yükseldi!

Bitcoin bugün akşam saatlerine doğru 7.400 dolara yükseldi


Bitcoin bugün akşam saatlerine doğru 7.400 dolara yükseldi. Son birkaç haftanın tarihi rekoru kırılırken fiyatın artması ise Bitcoin camiasında ”fake” olarak yorumlandı. Fiyatın düşecek olduğunu belirten birçok BTC yatırımcısı elde bulunan kripto para yatırımlarının hemen satılması ve bu sayede çok daha iyi kar elde edilebilecek olduğunu belirtti. Birçok yatırımcı ise 7.400 dolar rekorunu iyi bir fırsat olduğunu ve çok iyi olmasa bile bir nebze kar edebilecek olduklarını açıkladı.

Bitcoin fiyatının bu denli artış yaşaması ise piyasada birçok yatırımcının yüzünün gülmesinde etkili oldu. Bazı yatırımcı kişiler psikolojik sınırın geçildiğini ve daha fazla artış gösterebilecek olduğunu ifade etti.

Yatırımcılar Şaşkın

Bir anda 1000 dolara yakın bir artış olması ise yatırımcılarda bazı şaşkınlık durumunu beraberinde getirdi. Yatırımcılara göre bu artışın arkasında büyük bir finans spekülatörü olabileceği üzere, ani yatırım artışının bu duruma sebep olmuş olabilecek olduğu iddia edildi. Bugün yatırımlarını satan birçok yatırımcı ise kendisinin bu durum dolayısı ile pişman olduğunu ve birkaç saat erken satış dolayısı ile binlerce dolarlık ek kayıp yaşadıklarını ifade etmeye başladılar.

7.400 dolar seviyesinden birkaç saat içerisinde geriye dönük düşüşler olması beklenirken, gelecek yükselişin 10.000 dolar seviyesine kadar artabilecek olduğu iddia ediliyor. Beklentiler ise 20.000 dolar ve civarına varan artışlar yönünde.

Yatırım tavsiyesi değildir.