Charlie Lee: Önce 1 BTC Sahibi Olun

Litecoin’in kurucu lideri Charlie Lee, kripto paralara dair yaptığı açıklamalarında Bitcoin sahibi olmadan diğer kripto paraların alınmaması ve altkoin yatırımının yapılmadan önce 1 BTC sahibi olunması önerisinde bulundu


Litecoin’in kurucu lideri Charlie Lee, kripto paralara dair yaptığı açıklamalarında Bitcoin sahibi olmadan diğer kripto paraların alınmaması ve altkoin yatırımının yapılmadan önce 1 BTC sahibi olunması önerisinde bulundu. Kripto para dünyasının 21 milyona kadar Bitcoin üretebilecek olduğunu ve bu sayının her geçen gün daha fazla yanına yaklaşıldığını açıklayan Lee, yatırımcıların ise daha fazla karlı olabilmek için Bitcoin’e ilgi göstermesi önerisinde bulundu.

Yatırımcıların kripto para yatırımı yaparken 1 BTC sahibi olmadan altkoin alımı yapmaması önerisinde bulunan Charlie Lee, bu sayede yatırımcının daha fazla kar etme durumunun olabileceğini, gelecekte 21 milyon BTC üretildiğinde milyonerlerin isteseler dahi Bitcoin sahibi olamayacak olduklarını açıkladı.

Yatırımı Önce BTC, Sonra LTC’ye Yapın

LTC, ETH ve NEO benzeri kripto para birimlerine yatırım yapılmasının da önemli olabilecek olduğunu ama hepsinden daha önce BTC’ye yatırım yapılmasının öncelikli olduğunu belirten Lee, yatırımcıların kar elde edebilmek için BTC’den yana tercihlerini kullanması önerisinde bulundu. Yatırım sahibi birçok kişinin asıl tercihi zaten BTC iken son birkaç aylık dönemde Bitcoin’e gelen talep seviyesinde düşüşler dolayısı ile ve fiyat dengesinin kötü durumu dolayısı ile biraz düşüş yaşanmıştı.

Bunun sonucunda altkoin kripto paralara daha fazla ilgi gösterilmeye başlanmış, Ethereum bu konuda Bitcoin’den sonra en fazla ilgi çeken kripto para olmuştu.