Bitcoin Almanın Zamanı Mı Değil Mi?

Bitcoin ile ilgili olarak son birkaç haftadır süreç olumlu olarak ilerliyor


Bitcoin ile ilgili olarak son birkaç haftadır süreç olumlu olarak ilerliyor. Türkiye’de yatırımcılar ise şaşkın ve heyecan içerisinde. Türk yatırımcılar elde avuçta ne varsa Çiftlik Bank benzeri bir vakada kaybetmenin endişesini Bitcoin‘de benzer şekilde yaşarken, olası düşüşlere karşı önlemler almak ve tüm yatırımlarını bir anda yok olmasını istemediklerini ve bundan dolayı Bitcoin için bile tedbirli davranmak zorunda kaldıklarını belirtiyor.

Türkiye’de Bitcoin kullanımı günden güne artış gösterirken, bir diğer taraftan yatırımcı sayısının artmasına karşılık diğer kripto paralara da ilgi sürekli olarak artıyor. Vatandaşların Ethereum ve Ripple ile birlikte Litecoin kullanımını oldukça fazla benimsemesi sonrasında Bitcoin yatırımcısı sayısı da ciddi oranda artış yaşıyor. Zira Bitcoin yatırımcısı sayısının artması ile birlikte Türkiye’de bazı yatırımcılar kazançları ile zenginliğe doğru ilerlerken, yatırımcıların Bitcoin’den genellikle kazanç sahibi oldukları, yeni yatırımcıların ise kazanç sahibi olmak konusunda çok ciddi ve fazla endişeleri olduğu belirtiliyor.

Bitcoin sahibi olan bazı yatırımcılar ellerinde binlerce liralık yatırım bulunmasına rağmen bugün Tom Lee tarafından yapılan ”gelecek hafta çok daha sıçrama yaşanacak” iddiası ile ilgili olarak yatırımlarını daha fazla arttırıp arttırmama konusunda kararsızlık yaşadıklarını belirterek,bununla ilgili yatırımlarını ne düzeyde düşürmeli veya arttırmaları gerektiği ile ilgili soru soruyorlar.

Bitcoin Yatırımlarını Arttırmanın Tam Zamanı Olabilir*

Bitcoin yatırımlarını arttırmak için daha fazla beklemek uygun bir durum yaratmayabilir ancak şimdi tam bu hafta yatırımlarını bu fiyat bandından arttırmak eğer ki bu olumlu açıklamalar doğru çıkarsa oldukça fazla kazanç sahibi olabilirsiniz. Tam olarak Bitcoin ile ilgili ne kadarlık bir yükseliş yaşanacak olduğu bilinmemesine rağmen bu hafta itibari ile Bitcoin’de tarihi rekorların kırılabilecek olduğundan söz ediliyor ve yatırım danışmanları ile Bitcoin analistleri tarafından sürekli olarak son birkaç haftadır bu haftadan sonra sıçrama olacak olduğuna dair net açıklamalar ardı ardına geliyor.

Karar vermek zor olmasına rağmen genel olarak birçok yabancı yatırımcının heyecanının üst düzey tavan yaptığı Bitcoin forumlarına yansımakta.

  • Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir. İçerik ve haber asla yatırım tavsiyesi olarak algılanmamalıdır. Yatırımlarınıza her daim kendinizin doğru ve dürüst karar vermesi büyük önem taşır.