KAOS: Bytecoin

Binance adlı kripto para borsası üzerinde listelenen Bytecoin isimli koin bugünlerde yaşanan zorlu günler dolayısı ile yatırımcılarını endişeye sürükledi


Binance adlı kripto para borsası üzerinde listelenen Bytecoin isimli koin bugünlerde yaşanan zorlu günler dolayısı ile yatırımcılarını endişeye sürükledi. Yatırımcılar son 36 saattir Bytecoin ile ilgili çekme ve alım işlemleri yapamazken, ağ tarafında sorunlar olduğu ve bundan dolayı bu tür sorunların yaşandığı bilgisi paylaşıldı. Kullanıcıların bu konuda yaptıkları açıklamada derhal önlemler alınmasını istedikleri ve Bytecoin ile ilgili olarak yaşanan sorunun durması adına çalışmalar yapılmasını istedikleri belirtildi.

Bytecoin ekibinden yapılan açıklamada ise ”Eski yazılımı kullanan çok sayıdaki madenciler yüzünden ağ üzerinde bir hata (bug) göründü. Bu bug sunucu ağlarının dengesizliği yüzünden ortaya çıktı. Şuan için bütün Bytecoin mühendisleri ve geliştirici takımı bu konuyu en kısa zamanda çözmek için uğraşmakta.” ifadeleri kullanıldı.

Bytecoin %165 Değer Kazanmıştı

Binance borsasına dahil edilmesinin hemen ardından %165 oranında değer kazanan Bytecoin, bu konuda en fazla değer kazanan kripto paraların başında geliyordu. Birçok yatırımcısı bulunan Bytecoin’de işler ne zaman tam anlamı ile düzelecek ve yatırımcılar bir daha Bytecoin’e güvenebilecek mi? Bunu zaman gösterecek diyebiliriz.