Bitcoin Aralık Ayına Oranla Yüzde 70 Düşüşte

Piyasadaki en değerli kripto para olan ve her geçen gün ününe ün katan Bitcoin sert bir düşüş yaşamaya başladı


Piyasadaki en değerli kripto para olan ve her geçen gün ününe ün katan Bitcoin sert bir düşüş yaşamaya başladı. Bitcoin aralık ayında 20 bin dolar seviyesine kadar gelmiş ve yatırımcılarını oldukça mutlu eden bir yükseliş yaşamıştı.

Bitcoin’in düşüşündeki ana nedenlerin başında Asya ülke liderlerinin Bitcoin hakkında yaptığı açıklamalar geliyor. Asya ülkelerinin Bitcoin ve diğer kripto paralar ile ilgili yasal düzenleme yapacağı haberleri kripto para piyasasında büyük bir dalgalanmaya neden olmuştu. Başta Güney Kore olmak üzere pek çok kripto para yatırımı yapan Asya’lı vatandaşlar bu  karara tepki gösterdi. Güney Kore yetkililerinden kripto paralar ile ilgili ılımlı açıklamalar gelse de piyasaların durulması dinmedi.

ETHEREUM VE RİPPLE’DE DÜŞÜŞTE

Bitcoin’in yanı sıra diğer kripto paralarda da düşüş devam ediyor. Bitcoin’den sonra en çok tercih edilen kripto paralar arasında yer alan Ethereum’da giderek değer kaybediyor. Ripple ve Ethereum da Aralık ayına oranla yüzde 25 değer kaybetti. Bitcoin 2017 yılında çok hızlı bir prim yapmış ve bu prim 445’e kadar ulaşmıştı.

Bitcoin’e artan medya ilgisi ile pek çok kişi kripto para yatırımı gerçekleştirdi. Ancak uzmanlar uzun süredir Bitcoin’in oldukça riskli bir yatırım aracı olduğunu söylüyor. 2017 Aralık ayından beri düşüşte olan Bitcoin’in durumu ne olacak ilerleyen günlerde göreceğiz.

[fat_coincap id=”5″]