Bitcoin Madencileri Maliyeti Karşılayamıyor

Bitcoin madencileri sanal paradaki kayıpların hızlanmasıyla birlikte önemli hesabın içerisine girdi


Bitcoin madencileri sanal paradaki kayıpların hızlanmasıyla birlikte önemli hesabın içerisine girdi. Beijing’de Bloomberg New Energy Finance analisti Sophie Lu, Bitcoin’un 6 bin dolarlı seviyelere düşmesiyle beraber 6 cent ya da altında elektrik erişimi olan madencilerin kar edebileceğini duyurdu.

Haberin içeriğine göre Bitcoin yükselmez böyle devam eder ya da daha da gerilerse Bitcoin madencileri piyasası terk edecek. Bunun nedeni ise şuanda Bitcoin madencilerinin kar değil zarar etmesi, yapılan bir diğer habere göre Bitcoin 3 bin Dolar’a kadar düşse bile bazı üreticiler devam edecek. Yine yapılan açıklamalarda şuan için madencilik işine girmek ciddi bir risk.  yapılan Uluslararası bir açıklama da ise kesinlikle şuanda madencilerin büyük bir kısmının zarar ettiği ve bu işe devam etme konusunda tereddüt yaşayan madencilerin olduğu bildirildi.

“BİTCOİN ÜRETMEK MANTIKLI DEĞİL”

Singapur merkezli bir kripto para firmasının yetkilisi olan Zhou Shuoji, “Şu anda madencilik ekipmanı alıyorsanız, artık karlı olmaz.” Dedi.  Teorik olarak bitcoin üretmek için ekipmanlar almak şuan için hiç karlı değil, üreticiler 2017’nin son ayından itibaren ciddi anlamda zarar ediyor.

Bitcoin’in giderek düşmesi piyasadaki birçok üreticiyi düşündürüyor. Küresel olarak yaşanan Bitcoin krizinin ne zaman sona ereceği ise bilinmiyor.

[fat_coincap id=”5″]