Bitcoin Bu Dönemde Alınmalı Mı, Satılmalı Mı?

Bitcoin 8000 dolar seviyesinin altına kadar geriledi


Bitcoin 8000 dolar seviyesinin altına kadar geriledi. Bitcoin’de yaşanan bu gerileme süreci sonrasında yatırımcıları ise büyük korku, panik ve endişe havası etkisi altına alırken, kripto para yatırımcıları bu dönemde ne yapacak olduklarını sormaya başladı. Bir yandan çok fazla yükselecek olduğu iddia edilen Bitcoin’in, son istatistiklere göre sürekli olarak düşüş yaşaması ve yaşanan bu düşüş sonrasında yatırımcıların ani endişeleri sonucunda paralarını çekmek istemeleri piyasanın durumunu daha kötü hale getiriyor.

Kripto para piyasası hacmi zaten şimdilerde 300 milyar dolar seviyesinin altına gerilerken, bununla ilgili olarak yatırımcıların kripto para servetlerini satmasına işaret olarak gösteriliyor. 300 milyar dolar seviyesinde olan kripto para piyasası hacmi 1 milyar dolarlık satış sonrasında 299 milyar dolar seviyesine ilerlerken son 2 ayda 200 milyar dolarlık kripto para piyasası hacmi kaybı yaşandığı biliniyor.

Acil Önlemler Alınmazsa Kar Ettiklerinizi Kaybedebilirsiniz

Acil olarak kripto paralar ile ilgili kendiniz bireysel önlemler almaz iseniz maalesef ciddi kayıplar yaşayabilirsiniz. Bu tür yatırımlarda kimse kimseyi kesin bilgi ile yönlendirmesi mümkün olmazken, Bitcoin yatırımcılarının şimdilerde almalı mı, satmalı mı? Sorularına kendileri istatistikleri ve gelecek durumu tahmin etmeye çalışarak önlemler alması ve karar vermesi gerekiyor.

Yatırım tavsiyesi verdiğini iddia eden kişilere ve haberlere inanmamalı, her daim kendi kararınızı kendiniz vermeniz büyük önem taşır.