Nelson Mandela’nın Altın Ellerini Bitcoin İle Sattılar

Güney Afrika’nın unutulmaz liderlerinden birisi olan Nelson Mandela’nın döküm olarak tamamen altından yapılmış olan elleri 10 milyon dolarlık Bitcoin karşılığında satıldı


Güney Afrika’nın unutulmaz liderlerinden birisi olan Nelson Mandela’nın döküm olarak tamamen altından yapılmış olan elleri 10 milyon dolarlık Bitcoin karşılığında satıldı. İlk zenci-siyahi başkan olarak tanınan Mandela’nın altın ellerinin 10 milyon dolar edecek olduğu tahmin edilmezken, rekor fiyat ile satışın yapılması Güney Afrika basınında da kendisine geniş yer buldu.

Kanadalı Arbitrade kripto para borsası şirketi tarafından Güney Afrikalı iş adamı olan Malcolm Duncan’dan satın alınan altın ellerin 9 kilo ağırlığında olduğu öğrenildi.

İlk!

Tarihte ilk defa bir satın alım için bu kadar yüksek tutarda Bitcoin ödendiği biliniyor. Zira daha önce bunun daha üzerinde ödemeler yapılırken bireysel satın alımlar arasında bu kadar yüksek fiyatlı alımların olmadığı bilinmekte. Zira bir süreden iş adamı ile Kanadalı şirket arasında görüşmelerin devam ettiği iddia edilirken, Kanadalı şirketin yetkilileri aracılığı ile BTC ile ödeme yapmalarının ardından altın elleri teslim aldıkları ve Kanada’ya götürdükleri öğrenildi. Mandela’nın avcunun içi ve yumruğunun 10 milyon dolara satılması ise bazı kimselerce ”gelecekte çok daha fazla değerlencek” yorumlarına sebep oldu.