Kripto Para

Bitcoin Cash Savunucusu Roger Ver P2P Kripto Para Borsasını Duyurdu

Bitcoin Cash savunucusu ve Bitcoin.com’un CEO’su Roger Ver, Bitcoin Cash eşler arası ticaret platformu Local.bitcoin.com’un lansmanını duyurdu. Yeni platform, Bitcoin merkezli LocalBitcoins.com ile doğrudan rekabet içinde olacak.

https://twitter.com/rogerkver/status/1130796651411628032/photo/1

Platform 4 Haziran’da Tiananmen Meydanı protestolarının 30. yıldönümü onuruna yayına girdi. Local.bitcoin.com kullanıcıları, artık müşterini tanı (KYC) prosedürleri olmadan Bitcoin Cash satın alabilir ve satabilir.

Yeni OTC platformunun arkasındaki şirket olan Bitcoin.com, projenin amacının, kullanıcılara geniş bir avantaj yelpazesi sunmak ve  diğer eşler arası pazarlara meydan okumak olduğunu belirtti.

Roger err, proje hakkında daha fazla bilgi verdi. Asıl amacının “eşler arası (P2P) işlemlerin, kullanıcılarının kişisel bilgilerini gizli tutmalarına izin veren bir değişim platformu oluşturmak olduğunu belirtti.

“Gizlilik herkes için önemlidir. Ancak, çoğu zaman borsalar, bir hesap oluşturmanıza izin vermeden önce kendinizle ilgili her ayrıntıyı paylaşmanızı istiyor.

Başlıca rakibi localbitcoins.com bir işlem için %1, Ver’in platformu ise satıcılar için %0.25 ve alıcılar için 0.75 oranında komisyon alıyor. Ek olarak, kullanıcılar, platformun referans programından da faydalanabilir ve bu sayede referanslarının ödediği işlem ücretlerinin %20’sini kazanabilir. Ver, şu ana kadar Local.bitcoin.com’da 7.500’ün üzerinde hesap oluşturulduğunu ve platformda 2.000’den fazla aktif teklifin bulunduğunu belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap