Takip Edin

Bitcoin Haberleri

Bitcoin.com Kullanıcılarına E-posta İle BCH Gönderme İmkanı

İlknur Özer

Yayınlanma tarihi

-

bch-bitcoin-cash-eposta

Bitcoin.com , kullanıcıların e-posta yoluyla herhangi bir miktarda Bitcoin Cash (BCH) göndermesine izin veren yeni bir hizmet sundu. Bitcoin.com’un kurucusu Roger Ver, bu hizmetin uluslararası olduğunu ve kullanıcı gizliliğini koruduğunu belirtti:

“Hangi millet oldukları, hangi ülkede yaşadıkları ya da başka bir şey oldukları önemli değil. E-postalara erişebilirlerse, Bitcoin Cash’lerine erişebilirler. Bitcoin.com hiçbir zaman özel anahtarın bir kopyasını saklamaz.

Sansüre Dayanıklı

Ayrıca, hedeflenen alıcı belirli bir süre içinde fon talep etmiyorsa, BCH gönderene geri aktarılacaktır:

“Belirtilen sayıda gün geçtikten sonra BCH’yi gönderene geri iade etmek için imzalı bir işlem tutuyoruz. Bu şekilde, alıcı asla Bitcoin Cash’ini talep etmezse, gönderen otomatik olarak geri alır. ”

Dünyadaki hükümetler kripto para birimi işlemleri üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmaya çalıştıkça, bu hizmet muhtemelen önemli bir kullanıcı tabanı bulabilir.

İlknur Özer 24 yaşında olup, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik mezunudur. Okul yıllarından bu yana kripto paralara ilgi duymaktadır. İnsan ve toplum psikolojisine hâkim olan İlknur, içerikleri ve analizleri ile insanlara ulaşmayı ve katkı sağlamayı amaçlamaktadır.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bitcoin Haberleri

Singapur, 2019 Yılında Fidye Yazılımı Saldırılarında Artış Yaşadı

İlknur Özer

Yayınlanma tarihi

-

cybercrime-

Singapur Siber Güvenlik Ajansı’ndan (CSA) gelen bir rapor, 2018’de kaydedilen rakamlara kıyasla, fidye yazılımı saldırı vakalarının sayısının 2019’da arttığını gösteriyor. Singapur hükümeti tarafından yayınlanan bir araştırmaya göre, 2019 yılında 35 fidye yazılımı saldırı raporu alındı. Bu durum, 2018’de bildirilen 21 vakayla karşılaştırıldığında bir artış yaşandığını gösteriyor.

Saldırıların çoğu seyahat, turizm, imalat ve lojistik sektörlerini hedef aldı.

Kimlik Avı Saldırıları da 2019’da Arttı

Kimlik avı vakaları da keskin bir artış gördü. Ajans, 2018’de 16.100 URL tespit ederken, bu sayı 2019’da 47.500 URL’ye ulaştı.

Siber suçlar Singapur’daki tüm suçların% 26’sını temsil ediyor

Singapur Polis Gücü (SPF), 2018’deki 6.215 vakadan 2019’da bildirilen 9.430 vaka ile siber suçların artmaya devam ettiğini bildirdi. Singapur’daki siber suçlar, 2019’daki tüm suçların dörtte birinden fazlasını oluşturdu.

Siber güvenlik satıcısı Cyfirma tarafından yapılan bir araştırma , Kuzey Kore hacker grubu Lazarus tarafından başlatılan büyük bir kimlik avı kampanyası konusunda uyardı. Bu saldırının Singapur da dahil olmak üzere birçok ülkeyi hedef aldığı iddia ediliyor.

Rus siber güvenlik firması Kaspersky tarafından yayınlanan veriler, Singapur’un 2020 yılının ilk çeyreğinde kripto para girişimi yaygınlığında önemli bir artış gördüğünü de belirtti.

Devamını oku

Bitcoin Haberleri

Ünlü Yatırımcı’dan Bitcoin Yorumu

İlknur Özer

Yayınlanma tarihi

-

Bitcoin-miller

Dünyanın önde gelen isimlerinden aynı zamanda Legg Mason’un eski CIO’su Bill Miller Bitcoin ile ilgili yorumlarda bulundu. Yatırım dünyasının ünlü isimleri arasında yer alan Miller, açıklamasında Bitcoin’den umutlu olduğunu ifade etti. BTC’de ciddi bir artış yaşanacağına olan düşüncesinin de hâlâ devam ettiğini belirtti.

Miller Bitcoin İçin Umudunu Koruyor

Bir yayına katılan Miller, Bitcoin fiyatı hakkında düşüncelerine yer verdi. Şu anki fiyatların oldukça olumlu olduğunu ifade eden Miller, Bitcoin’in güvenli bir liman olduğunu söyledi. Başarılı yatırımcı, ayrıca şu ifadeleri kullandı:

“Şu anda fiyat, bir süredir 9 bin doların üzerinde seyretmeye devam ediyor. Bence bu son derece iyi bir durum. Bitcoin, daha önce hiç bu kadar güvenli olmamıştı.”

Serbest yatırım fonu yöneticisi Miller, daha önceleri Amerikan yatırım firması Legg Mason’da CIO olarak çalışmıştı. Bitcoin’e ilk olarak yatırım yaptığı zamanlarda, ana kripto para biriminin fiyatının 200 dolar olduğunu belirten Miller, şimdiki durumun kendisi için oldukça makul olduğunu belirtti.

Bitcoin yatırımlarının ortalamasının, BTC başına 300 dolar olduğunu belirten Miller, bunların hiçbirini satmadığını da sözlerine ekledi. Miller, daha önce yaptığı açıklamalarda Bitcoin konusunda ufak şüphelerin olduğunu söylemişti. Usta yatırımcı, Bitcoin fiyatının 3100 dolara düştüğü dönemden kısa bir süre sonra, CNBC’ye verdiği söylemde şu ifadeleri kullanmıştı:

“Bitcoin ilginç bir teknolojik deney. Şu anda izlemek gerekiyor. Fiyat sıfıra da inebilir, çok ciddi boyutta artadabilir.”

Ancak görünüşe baktığımızda Miller, Bitcoin konusunda artık daha olumlu düşünüyor.

Kısa ve Uzun Vadeli Fiyat Tahminleri

Bitcoin fiyatı, bir süredir yatay bir seyir göstermeye devam ediyor. Otoritelerin bir kısmı, bunun olumlu olduğunu ifade ederken, bir başka görüşe göre ise, 10 bin doları güçlü bir şekilde aşamayan BTC için, bundan sonra yönü aşağı doğru olacak. Bu yönde görüş bildiren analist Elixium Crypto, ‘aşağı yönde beklenmedik bir patlama’ yaşanabileceğini ifade etmişti.

Başarılı analist, geçtiğimiz günlerde PayPal’dan gelen haberle tetiklendiği iddia edilen fiyat rallisine dikkatli bir şekilde yaklaşmak gerektiğini söylemişti. BTC’deki durumun pek de iyi olmadığını ifade eden analist , fiyatların her an aşağı yönlü büyük bir patlama yapabileceği uyarısını verdi.

Devamını oku

Bitcoin Haberleri

Çin İlk Blockchain Tabanlı Kamu Kaynakları Teklif Platformunu Geliştirdi

İlknur Özer

Yayınlanma tarihi

-

china-blockchain

Çin’in Yunnan eyaleti Kunming, ülkenin ilk tamamen blockchain tabanlı kamu kaynakları teklif platformunun geliştirilmesini ve dahili testini tamamladı .

Kamu kaynakları teklifi, hükümetler tarafından belirli bir projeyi tamamlamayı vaat eden özel ve kamu sektörü şirketlerine büyük kaynaklar tahsis etmek için kullanılan bir yöntemdir.

“Kunyilian” olarak adlandırılan teklif platformu, Tencent’in hizmet olarak blockchain sistemini kullanıyor ve mevcut kamu kaynakları teklif sürecinin karşılaştığı zorlukları çözmeyi amaçlıyor. Teklif verme sürecine dahil olan merkezi kuruluşların güvenilirliğinin doğrulanmasına yardımcı olması ayrıca veri paylaşımını ve güvenliğini hızlandırması beklenmektedir.

Platformun pilot testi sırasında, resmi teklif verileriyle ilgili yaklaşık 60.000 blockchain sertifikası kaydedildi. Artık Kunming’deki kamu kaynakları için 30.000’den fazla teklif veren kuruluşa hizmet vermeyi hedefliyor.

Platformun geliştirilmesi, Çin’in yeni ve gelişmekte olan teknolojilere yatırım yaparak teknolojik inovasyonunu ilerletme girişiminin bir parçasıdır.

Çin, Blockchain Teknolojisini Tam Gaz Kullanıyor

Çin teknoloji şirketleri, eyalet ve ulusal hükümetler giderek daha fazla blockchain ve kripto para birimi endüstrisine yatırım yapıyor. Tencent ve Alibaba gibi teknoloji ve internet devleri, hükümet aktörlerinin tam desteğiyle bu alanda yeniliği yönlendiriyor.

Çinli şirketler, Tencent kısa süre önce blockchain tabanlı tüketici uygulamaları, donanım cihazları ve medya depolama sistemleri ile ilgili daha fazla yeni patent başvurusunda bulunduklarında, adları altında kayıtlı olan blockchain patentlerinin sayısında diğerlerini geride bıraktı.

Devamını oku