Bitcoin Diğer Kripto Paraları Baskılıyor

Bitcoin ile ilgili piyasada neler olduğunu bilmek her zaman mümkün olmayabilir


Bitcoin ile ilgili piyasada neler olduğunu bilmek her zaman mümkün olmayabilir. Kripto para piyasasında bugün yaşanan durum yarın tam tersine dönebilir veya yatırımcıları ciddi oranda üzebilecek veya şaşırtabilecek gelişmeler her an yaşanabilir. Durum bu şekilde olunca Bitcoin ile ilgili beklentiler sürekli hem düşebilecek, hem yükselebilecek olduğu yönünde olmakla birlikte yatırımcıların düşüncelerinin ortaya çıkmasında büyük bir etken oluyor.

Bir süredir bir düşüş, bir yükseliş yaşaması dolayısı ile yatırımcıları şaşkına çeviren Bitcoin, diğer altkoinleri de baskı altında tutmayı başarıyor. Bitcoin’de eğer ki bir düşüş olursa diğer altkoin kripto paralarda da düşüşler meydana geliyor.

Bitcoin Yükselirse Altkoin Yükseliyor

Eğer ki Bitcoin yükselişe geçer ise Ethereum, Ripple, Litecoin ve benzeri altkoinler bir anda yükselişe geçebiliyor. Piyasanın durumu bu şekilde olunca mevcut ve yeni yatırımcının Bitcoin’e yatırımlarını yapması doğal karşılanırken, birçok yatırımcının ise bu durumun farkına vararak Ethereum ve benzeri kripto paralar yerine direkt Bitcoin’e yatırım yapmayı tercih ettiğini söylemek mümkün.

  • Bitcoin dünyada en iyi tanınan bazı insanlar tarafından ”tek kripto para” olarak bilinen bir kripto para birimidir.
  • Bitcoin sahibi insan sayısı Çin’de 3.5 milyon civarında iken Türkiye’de ise 50.000 ve altı olarak tahmin edilmektedir.