Korkunç: ABD’li Meclis Üyeleri Kripto Paraları Tartışacak

ABD Senatosu Para Politikası ve Ticaret Alt Komitesi gelecek günlerde kripto paraları ve gelişmeleri tartışmak, Washington yönetiminin elini güçlendirmek adına üst düzey üyeler rapor sunacak


ABD Senatosu Para Politikası ve Ticaret Alt Komitesi gelecek günlerde kripto paraları ve gelişmeleri tartışmak, Washington yönetiminin elini güçlendirmek adına üst düzey üyeler rapor sunacak. 18 Temmuz Türkiye saati ile 14.00’da başlayacak olan görüşmelerin uzun sürmesi ve kripto paralar konusunda ABD’nin yetkili kurumlarında olan yetkililerinin bu yönde rapor verecek oldukları ifade ediliyor.

Açıklamada tam anlamı ile neler olacağı ve nasıl bir görüşme yapılacak olduğu konusuna yer verilmezken, ABD hükümetinin bu konuda hazırlanacak rapora göre kripto paralara karşı önlemler alması, bazı yasalar hazırlaması ve diğer ülkelerin kripto para ticaretine direkt olarak karışarak önlemler almalarını istemesi gündeme gelebilecek olduğu tahmin ediliyor.

Endişe Çok Fazla

ABD’nin kripto para ile ilgili her adımında kripto para sahipleri daha fazla endişe duyuyor ve daha fazla korku yaşıyor. ABD’nin dünyada ekonomik ve savunma anlamında her dediğini yaptırma gücüne sahip olması ve bunu başarıyla sonuçlandırması her seferinde değişmeyen bir sonuç iken, kripto paralar konusunda da benzeri bir karar alması durumunda yatırımcıların çok büyük sorunlar yaşamasına sebep olabileceğinden endişe ediliyor.

Bazı ABD’li yatırımcılar kendilerinin 18 Temmuz gününden önce yatırımlarını azaltacak ve daha sonrasında duruma göre daha fazla yükseltecek olduğunu şimdiden belirtmeye başlamış durumdalar. ABD’nin mevcutta kripto paraların yaratıcıları, kripto paraların son durumu, kimin ne kadar kripto para sahibi olduğu ve hangi ülkenin ne kadarlık kripto para ticareti yaptığı benzeri bilgilere sahip olduğu açıkça olmasa da biliniyor.