Bitcoin

Bitcoin dünyanın ”yerli” para birimi olabilir

Bitcoin hakkında iddialar dünyanın yerli para birimi olabilecek olduğu yönünde. Bitcoin hakkında daha önce defalarca olduğu üzere ortaya atılan ve iddia edilen dünyada tüm devletler tarafından ortak ödeme ağı olarak kullanılabilecek olduğu iddiaları gerçeği yansıtmazken, hükümetlerin arkasında kim veya kimlerin olduğunu bilmedikleri para birimlerini hele ki büyük ödemelerde kullanması tamamen kabul edilemez ve dünyanın mevcut düzenine aykırı bir sonuç yaratır.

Ancak iddialar Bitcoin’in hükümetler tarafından önceden depolanacak şekilde kullanılabilir halde tutulabilecek olduğunu ve Merkez Bankası yönetimlerinin bu konuda alacak oldukları önlemler sayesinde kripto paraların güncel durumu ve gelecekteki durumu arasında iyi bir gözlem yapabilecek oldukları yönünde.

Bitcoin dünyanın ödeme birimi olabilir

BTC iddiaları arasında gelecekte dünyanın resmi ödeme birimi olabilecek olduğuna dair iddialar bulunuyor. Bu iddialar sık sık meydana gelse dahi, iddiaların ne kadar doğru olduğu veya gelecekte gerçek olup olmayacak olduğu konusu gizliliğini koruyor. BTC hakkında iddialar Almanya ve diğer bazı Euro bölgesi ülkelerinin ülkeler arasında bu şekilde ufak ödemeler deneyebilecek oldukları yönünde.

Yorum Yap