Kripto Para

Andreas Antonopoulos: Yerli kripto para çıkarsa demokrasi ölür!

Eğitmen Andreas Antonopoulos, kripto paralar ile ilgili açıklama ve yorumlarına devam ediyor. Hindistan Merkez Bankası’nın üzerinde çalıştığı yerli kripto paranın üretilmesi ve ülkede resmi para birimi olarak kullanılmaya başlaması durumunda etkilerinin çok büyük olabilecek olduğunu ifade eden ve önceden uyaran Andreas Antonopoulos, 1.3 milyar insanın ekonomik krizi ve demokrasinin ölümü ile sonuçlanabilecek olan sonuçların ortaya çıkabilecek olduğu açıklamasında bulundu.

Hindistan’da yerli kripto para çıkarılmasının diktatörlüğe doğru kayan yönetimi daha fazla güç kazandıracak olduğu, vatandaşları ise daha fazla susturacak ve korkutacak olduğunu belirten Andreas, bunun arkasında yatan sebeplerden birisinin de demokrasinin ülkede tamamen felç hale gelmesi için olabilecek olduğu açıklamasında bulundu.

Vatandaşları tamamen karşı

Hintli vatandaşların ise ülkede yerli kripto para birimi olmasına tamamen karşı oldukları, zaten mevcut kripto paraların yeterli olduğu ve yerel kripto para birimine gerek olmadığı görüşünde oldukları belirtiliyor. Bitcoin sahiplerinin ise yasaklar ile karşılaştıklarından dolayı Hindistan Merkez Bankası’nın önce bu yasakları aşması ve çözmesini, sonra kendi kripto para üretmeyi düşünmesi gerektiğini ifade ettikleri anlaşılıyor.

Yorum Yap