Bitcoin Düşükken Alınmalı Mı?

Bitcoin ile ilgili olarak son dönemde düşük olmasından dolayı alınıp alınmayacak olduğu soruluyor. Bitcoin ile ilgili sorulan sorulan arasında ilk sırada yer alan bu soru hakkında kimisi ‘‘evet yatırım yapılmalı” kimisi ise ‘‘hayır yatırım yapılmamalı” yanıtını...


Bitcoin ile ilgili olarak son dönemde düşük olmasından dolayı alınıp alınmayacak olduğu soruluyor. Bitcoin ile ilgili sorulan sorulan arasında ilk sırada yer alan bu soru hakkında kimisi ‘‘evet yatırım yapılmalı” kimisi ise ‘‘hayır yatırım yapılmamalı” yanıtını veriyor. Bitcoin’e bu dönemde yatırım yapacak olan bir kişi gelecek aylarda artacak olduğu tahmin edilen Bitcoin’den binlerce dolarlık kar elde edebilir.

Bunun arkasında yatan sebep ise Bitcoin’in sürekli olarak durmadan düşüş ve yükseliş yaşama potansiyeline sahip bir kripto para birimi olması olarak gösterilebilir.

Yatırım Dikkatli Yapılmalı

Bitcoin‘e yatırım yapılacak olması durumunda her zaman olduğu gibi mutlaka dikkatli yatırımlar yapmalı, bu yatırımların bize geri dönüş yapıp yapmayacak olduğunu iyi hesaplamalıyız. Bir yandan yapacak olduğunuz Bitcoin yatırımını yarın hemen bozduracak olmanız durumunda kazanma şansınız neredeyse hiç yok iken, komisyon, düşüş ve diğer nedenler dolayısı ile kazanmak yerine kayıplar yaşama şansınız oldukça yüksek olacaktır. Uzun vadeli yatırımlar her zaman kazandırma potansiyeline sahip oldukları gibi, daha fazla karlılık getirebilir.