Bitcoin Hakkında Flaş 2800 Dolar İddiası

Paul Day isimli analist tarafından ortaya atılan iddialar bu yılın sonunda Bitcoin’de ciddi düşüş olacağını gösteriyor. Paul Day’ın iddialarına göre Bitcoin gelecek süreçte ortalama olarak 2800 dolar seviyesine kadar gerileyebilecek


Paul Day isimli analist tarafından ortaya atılan iddialar bu yılın sonunda Bitcoin’de ciddi düşüş olacağını gösteriyor. Paul Day’ın iddialarına göre Bitcoin gelecek süreçte ortalama olarak 2800 dolar seviyesine kadar gerileyebilecek. Henüz son dönemde 7000 dolar seviyesine kadar gerileyen Bitcoin‘in Türkiye’de ciddi oranda yatırımcı sayısı sahibi olmadığını gösteriyor.

Ancak birçok Asya ülkesinde yaşayan kişiler, ABD ve AB üyesi ülkelerde yaşayan kişiler tarafından sık sık kripto paralara yatırım yapılıyor. Saadet zincirinden farksız olarak Bitcoin satın alacak olan kişilerin ilerleyen süreçte 2800 dolar seviyesine gerilemesi durumunda sorunlar yaşanabilecek olduğunu ortaya koyuyor.

1 Milyon Dolar İddiası Astronomik

Bir yandan ise bazı analistler ve yatırımcılar Bitcoin’in gelecekte 1 milyon dolar seviyesine çıkacak olduğunu iddia ediyor. 1 milyon dolar seviyesine gelip gelmeyecek olduğu belirsiz olan Bitcoin’in bu seviyeye gelmesi durumunda ise çok büyük kazançları beraberinde getirip daha sonrasında tekrar ani satışlar dolayısı ile düşüş yaşayabilecek olduğu iddia ediliyor. Elbette bu süreçte birçok kişinin Bitcoin 1 milyon dolara çıkması durumunda zengin olacağı da kesin.