Bitcoin gücünü ikiye katlayabilir

Bitcoin fiyatının 12 bin dolara kadar yükselebilecek olduğu beklentisi tekrar alevlendi


Bitcoin fiyatının 12 bin dolara kadar yükselebilecek olduğu beklentisi tekrar alevlendi. Bir süredir düşüş eğiliminde olmasına rağmen kısa vadeli yatırımcılar ve orta vadeli yatırımcıların yatırımlarını daha fazla arttırması ve beraberinde birçok yeni yatırımcının giriş yapması ile birlikte bu birkaç aylık süre içerisinde 12 bin doların görülebilecek olduğu tahmin ediliyor.

Analistler Bitcoin fiyatının 30 gün içerisinde düşüş eğilimi göstermeye devam etmesi durumunda ise fiyatın katlanamayabilecek olduğunu ve tam tersinde daha fazla düşüşlerin olabilecek olduğunu ifade ediyor.

Analizler doğruladı

Analistler kripto para fiyatları ile ilgili beklentilerinin ise belirli bir süre sonra daha iyi şekillenebilecek olduğunu ve bu süre zarfında mevcut yatırımcı kişilerin yatırımlarını korumasını, olası düşüşlerin etkilerini iyi ve düzgün analiz etmesini ve satış konusunu da iyi düşünmesi gerektiğini ifade ediyorlar. Bazı analistlere göre ise BTC’nin bu yıl görüp görebilecek olduğu en yüksek rakamın 11.000 dolar seviyesinde olduğu iddia ediliyor. BTC fiyatının yükselmesi için bir süre daha geçmesi ve daha fazla artışların yıl sonunda olması bekleniyor.