Bitcoin Haftalık Rekorunu Kırdı

Bitcoin fiyatları bugün son 7 günlük rekorunu kademeli bir yükseliş sayesinde kırdı


Bitcoin fiyatları bugün son 7 günlük rekorunu kademeli bir yükseliş sayesinde kırdı. Bir süredir sabit fiyata yakın durması dolayısı ile yatırımcıları endişelendiren ve kripto para sahiplerinin ”ne zaman yükselecek?” sorularını beraberinde barındırmaya başlayan Bitcoin fiyatı yükselişe geçmesi ile yatırımcılarının yüzünü güldürmeyi de başardı. Yatırımlarını Ethereum’a yapanlar pişman olurken yatırım tercihini Bitcoin’den yana kullananlar ise tercihlerinden memnun kaldı.

Kar elde ettiği tutarı alan ve geri kalan tutarı hiçbir şekilde bozmayarak kar olarak ele alırken sıranın şimdi Bitcoin fiyatının olabildiğince düşmesini beklemeye ve tekrar yeni düşük fiyattan yatırım yapma zamanının beklenmeye başladığı açıklandı.

Haftalık Rekorunu Kırdı

Bir süredir beklenen ve bir türlü yükselmeyen BTC’nin 7 gündür sürekli düşüş ve çıkışlar yaşaması, 6.665 dolar sınırına kadar yükselmesinin ise bu 2 gün beklenmeyen bir gelişme olduğu piyasaya yansıdı. Yatırım yapan kişilerin karlı çıktıkları, parasını sabit olarak bekleten ve Bitcoin yatırımı yapmayanların ise kar elde etmenin tam tersine Bitcoin fiyatında yaşanan artış dolayısı ile yeni yatırım yapmakta da endişe ve zorluk çektikleri göze çarptı.

Bitcoin fiyatının gelecek 7 gün içerisinde daha fazla yükselmesi konu olabileceği üzere düşüş yaşamasının da beklentiler dahilinde olabilecek olduğu bilgisi ve görüşü hakim.