Malta’da İlk Bitcoin ATM’si Kuruldu

Malta’da kurulan ilk Bitcoin ATM’si ile birlikte ülkede kripto para alanında gelişmeler yaşandı


Malta’da kurulan ilk Bitcoin ATM’si ile birlikte ülkede kripto para alanında gelişmeler yaşandı. Ülke vatandaşları kripto paraların gelişecek olduğunu ve bunun blockchain teknolojisinin daha fazla etkisini göstermesi ile etkili olacağını düşünürken, yatırımcılar ise Maltalı vatandaşların kripto para sahibi olması için aktif kripto para borsalarının sürekli olarak gücünün arttırılmasından yana hizmet ve destek veriyor.

Ülkede kripto para kullanımını son derece yaygın olmasa bile kripto para sahibi kişi sayısının son derece fazla olması, sürekli gelişen blockchain teknolojisine ilgi duyan onlarca farklı şirket ve yetkili zengin isim olması dolayısı ile ülke zaten mevcutta ”blockchain cenneti” olarak anılıyor ve tanınıyor.

Belirli Saatler Arasında Hizmet Verecek

Kıırulan Bitcoin ATM’si Moon Zebra isimli şirket yetkilileri tarafından geliştirildi ve lüks bir AVM’nin içerisine konuşlandırıldı. ATM’nin belirli saatler arasında tüm Malta vatandaşları ve turistlere hizmet verecek olduğu, ilgi görmesi durumunda daha fazla Bitcoin ATM‘sinin başta Moon Zebra isimli şirket olmak üzere tüm diğer bu alanda ilgili Maltalı şirketler tarafından ülkeye ATM yerleştirilebilecek olduğu iddia edildi.

Bitcoin ATM’sinin hizmet verecek olduğu saatler dışında yine ülkede kripto para borsaları üzerinde işlemler devam edebilecek iken, gelecekte kaç tane BTC ATM’sinin ülkeye kurulacak olduğu konusunda büyük merak hakim durumda.