Bitcoin Satın Almanın Tam Vakti!

”Bitcoin bu trend’i tekrarlarsa, bir sonraki boğa piyasası temmuz ayında başlayacak.” Zincir dahilinde analiz kaynağı CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju’nun görüşüne göre, balinalar borsalardan Bitcoin çektiğinde piyasaya girmenin tam zamanıdır ve yatırımcılar, balinalar özellikle bir şey...

Bitcoin Balinası

”Bitcoin bu trend’i tekrarlarsa, bir sonraki boğa piyasası temmuz ayında başlayacak.”

Zincir dahilinde analiz kaynağı CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju’nun görüşüne göre, balinalar borsalardan Bitcoin çektiğinde piyasaya girmenin tam zamanıdır ve yatırımcılar, balinalar özellikle bir şey yaptığında Bitcoin satın almalıdır. Ayrıca CEO, boğa piyasasının birkaç ay ardından tekrar başladığını da ifade etti.

Analist: “Balina döngüsü başlamadan önce Bitcoin satın alın.”

Bitcoin’in 2017 ve 2019’daki boğa piyasalarını kıyaslayan iki tablo yayınlayan Ki Young Ju, yukarı yönlü her trendin balinaların Bitcoin çekimlerindeki pik noktasından dört ay sonra başladığını belirtti. CEO, verileri CryptoQuant’ın balina borsa çekimlerinin sekiz günlük hareketli ortalaması ölçüsünden aldı.

Ki, Twitter gönderisinde şöyle belirtti:

“Balinalar borsalardan Bitcoin çekince satın alın. Boğa piyasası, ortalama borsa çekimleri yılın en yüksek seviyesine ulaştıktan yaklaşık dört ay sonra başlıyor.”

Eğilim tekrarlayacak olursa, bir sonraki boğa piyasası temmuz ayında başlayacak.

haber3-grafik

Bitcoin ortalama borsa çekimleri karşılaştırması. Kaynak: Ki Young Ju/ Twitter

Diğer Faktörler de Destekliyor

Diğer bazı ölçüler de Bitcoin’in dip fiyattan geri döndüğüne işaret ediyor. Borsa rezervleri, BTC/USD paritesinin 3.100 dolardan işlem gördüğü Aralık 2018’den beri en düşük seviyeye yakın bir seviyeye geri döndü,

Madenciler de mayıs ayında kısa bir süreliğine kazandıklarından daha fazlasını satsa da, artık daha az Bitcoin satılıyor. Yatırımcılar ise 2020’nin %90’ını Bitcoin biriktirerek geçirdi.