FC Barcelona’nın 1,3 Milyon Dolarlık Token Satışı 2 Saatten Az Bir Zamanda Tükendi

İspanyol futbol devi FC Barcelona ilk FC Barcelona Taraftar Tokenlarını (BAR) sattı. Taraftar tokenları spor odaklı token platformları Chiliz.net ve Socios.com üzerinden satılıyor. 1,3 milyon dolarlık satış, iki saatten kısa bir sürede sonuçlandı

bar-token

İspanyol futbol devi FC Barcelona ilk FC Barcelona Taraftar Tokenlarını (BAR) sattı. Taraftar tokenları spor odaklı token platformları Chiliz.net ve Socios.com üzerinden satılıyor. 1,3 milyon dolarlık satış, iki saatten kısa bir sürede sonuçlandı. Zirvede 2 dakikadan daha az bir sürede 777.000 dolarlık token satıldı.

Chiliz ve Socios CEO’su Alexandre Dreyfus haberi 22 Haziran’da attığı tweet ile açıkladı.

Chiliz ve Socios Satış Sırasında Beş Kat Talep Artışı Gördü

Dreyfus, token satışına 106 ayrı ülkeden 4.000’den fazla taraftarın katıldığını belirtti. En iyi alıcıların Türkiye, Polonya, Japonya, Fransa, İspanya, İngiltere ve İtalya’dan geldiğini açıklayan yetkili, Chiliz ve Socios’un satış sırasında talepte beş kat artış gördüğünü de sözlerine ekledi.

A. Dreyfus, şirketin başlangıçta flaş satış için 48 saat gibi bir süre planladıklarını söyledi. Satış sırasında Socios.com’da bazı gecikmeler yaşanmasına rağmen, gidişatın bundan daha hızlı ilerlediğini ifade etti. Konuşmasına “Sanırım Barça bu yüzden büyük bir takım.” sözlerini de ekledi. 

FC Barcelona’nın BAR tokenları, Barça hayranlarıyla daha fazla etkileşim sağlamak için tasarlandı. FC Barcelona “BAR token sahipleri topluluk anketlerine katılabilir, aynı zamanda oyundan önce oyuncularla tanışma şansı gibi benzersiz ödüller kazanabilirler.” açıklamasında bulundu. 

BAR Token Ticareti Çarşamba Günü Yapılacak

En son token satışı, BAR tokenının resmi lansmanını kutlamak için geliyor. FC Barcelona’ya göre, flaş satış, her biri 2 avroluk bir fiyatla 600.000 token içeriyor. BAR tokenlarının 24 Haziran Çarşamba günü Chiliz ve Socios’ta piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Jetonlar, yalnızca talebe ve tedarike bağlı olarak piyasa fiyatı üzerinden Chiliz’in yerel tokenı ile (CHZ) alım ve satım için kullanılabilir. Basın süresi itibariyle, FC Barcelona Bar Jetonu, büyük kripto fiyatları web sitesi CoinMarketCap’te “izlenmemiş liste” olarak yer alıyor.

FC Barcelona’nın BAR jetonu, Chiliz ve Socios platformları tarafından kullanılan sayısız spor jetonundan sadece bir tanesi. İtalyan profesyonel futbol kulübü Juventus, 2019’un sonlarında kendi fan tokenini yayınladı. Daha önce, Fransız futbol kulübü Paris Saint-Germain, 2018’de bir token ekosistemi başlatmak için Socios.com ile ortak oldu.