Bitcoin Satışları Hızlanabilir

Bitcoin sahiplerinin düşük beklentisi ve fiyatların birkaç gündür sabit 6.500 dolar seviyesinde kalmasının ardından ellerinde bulunan Bitcoin’leri satabilecek oldukları iddia edildi


Bitcoin sahiplerinin düşük beklentisi ve fiyatların birkaç gündür sabit 6.500 dolar seviyesinde kalmasının ardından ellerinde bulunan Bitcoin’leri satabilecek oldukları iddia edildi. Reddit isimli platformda bazı kullanıcılar ellerinde bulunan yatırımları şimdilik satacak olduklarını, daha sonra ise düşüş yaşaması durumunda geri alacak olduklarını açıkladı. Bazı yatırımcılara göre elde bulunan yatırımların kısa süre içerisinde satılması durumunda zaten aşırı bir artış beklenmediği için olası risklere girilmeyecek olduğu belirtildi.

Aksine satış yapılması durumunda düşüş yaşaması beklenen Bitcoin’den daha fazla kar elde edilebilecek olduğunu belirten bazı yatırımcılar, en iyi seçeneğin bu aşamada bu olduğunu açıkladı.

Yatırımlar Değerlenecek

Aynı yatırımcılar bugünlerde beklenen düşüşün ardından rekor fiyat artışını beklediklerine değinerek yatırımlarının daha fazla değerlenecek olduğundan neredeyse emin olduklarını açıkladı. Bu açıklamalara katılmayan milyonlarca Bitcoin yatırımcısı mevcut iken, bazı yatırımcıların hala daha bu konuda ısrarlı tavrını sürdürmesi tepki çekti. Düşüş ve yükseliş konularında tartışmaların fazla olduğu bu dönem Türk kullanıcılarında arada kalmasını ve ellerinde bulunan yatırımların değerinin ne yönde değişecek olduğunu merak etmelerine neden olan gelişmelerden birisi.