Bitcoin “SEC”in açıklaması ile yükselişe geçti

ABD menkul kıymetler düzenleyicisi olan SEC kripto paralar ile ilgili açıklama yaptı


ABD menkul kıymetler düzenleyicisi olan SEC kripto paralar ile ilgili açıklama yaptı. Daha sıkı tedbirler yerine daha sıkı denetleme önerisinde bulundu. Bu öneri piyasada bir canlanmaya neden oldu v e 8 Bin Dolar seviyelerine kadar yükseldi.

Bitcoin son 2  gündür arka arkaya değer kazanarak piyasalarda büyük bir rahatlamaya neden oldu. Bitcoin  yüzde 8.7 değer kazanarak new York saati ile 07:58’de 8,437 dolara çıktı. Ayrıca diğer kripto paralarda da bir yükselme söz konusu oldu. Litecoin ve Ethereum da yüzde 5 değer kazandı.

ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyon ve Secucrities and Exchange Commission’ın (SEC) başkanları bir açıklama yaptı ve online işlemler ile ilgili yeni düzenlemelerin gelmesi gerektiğini söyledi. Ayrıca federal kuruluşlarında Bitcoin’e bağlı tüm piyasalarda karar alma yetkisi olmasını gerektiği bildirildi.

SON 24 SAATE YÜZDE 25 DEĞER KAZANDI

Büyük kripto paralar Salı gününden itibaren değer kazanmaya başladı. 2017 yılının Aralık ayında düşmeye başlayan kripto paralar neredeyse yüzde 50 oranında değer kaybetti. Son 24 saatte ise kripto paraların tamamı değer kazandı. Pek çok kripto para yüzde 25 oranında değer kazandı.

Bitcoin ise kısa süre önce 6 bin dolar altına inse de bu günlerde toparlanma yaşadı ve 8 bin dolar seviyesine çıkmıştı.

 

[fat_coincap id=”5″]