Bitcoin Yıl Sonunda 30 Bin Dolar Olacak!

LDJ Capital şirketinin kurucusu ve yönetim kurulu başkanı David Drake, “Bitcoin 2018 yılının sonunda 30 bin dolar değerine ulaşacak” dedi


LDJ Capital şirketinin kurucusu ve yönetim kurulu başkanı David Drake, “Bitcoin 2018 yılının sonunda 30 bin dolar değerine ulaşacak” dedi. Oldukça çalkantılı günler geçiren ve 20 bin dolar bandına ulaştığı günleri mumla arayan kripto para birimi, Drake’in tahminine göre yıl sonuna doğru ciddi bir toparlanma yaşayıp 30 bin dolar seviyesine çıkacak. 

Bitcoin’in yükselişi önlenemeyecek

Bloomberg’e demeç veren LDJ Capital yöneticisi David Drake, Bitcoin’in pozitif yönde ilerlemeye devam edeceğini öne sürdü. An itibariyle Asya‘nın yanı sıra ABD‘de de kripto para biriminin oldukça rağbet gördüğünü belirten yönetici, özellikle ABD’yi “Bitcoin’in en büyük pazarı” olarak nitelendirdi. Dünyanın lider kripto para birimi olacağına dair inancını koruduğunu belirten Drake’e göre Wall Street ekonomistleri Bitcoin’e ilgi gösterdikçe kripto paranın yükselişi önlenemez bir hal alacak.

Sözleri, Jack Dorsey’i anımsattı

Drake, Bitcoin’in parlak geleceğine inandığını söylediğinde akıllara Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey geldi. Hatırlanacağı üzere Dorsey de Bitcoin’in önümüzdeki 10 yıl içinde dünyanın ve internetin geçerli tek para birimi olacağını iddia etmişti. Aslına bakılırsa Drake de bu sözleri teyit ediyor, ancak bir farkla: Drake’e göre gelecekte Bitcoin’in yanı sıra birçok farklı kripto para birimi de işlem görmeye devam edecek. Ethereum, bu para birimlerinin başını çekiyor.

Google ve Facebook‘un yanı sıra Twitter‘ın da ICO ve kripto para sektörüyle alakalı reklamları yasaklamasıyla zor günler geçiren kripto paraların geleceği için 2018 yılı belirleyici olabilir.