Avrupa Bitcoin’e Darbe İndirmek Mi İstiyor?

Avrupa Birliği üyesi ülkeler son dönemde G20 toplantısının ardından kripto paralar ile ilgili olan sessizliğini koruyor


Avrupa Birliği üyesi ülkeler son dönemde G20 toplantısının ardından kripto paralar ile ilgili olan sessizliğini koruyor. AB’nin emperyalist yöneticisi konumunda olan Fransa, kripto paralar konusunda açıklama yapmamaktan yana tercihini kullanırken, AB’nin daimi yöneticisi olarak tanımlanan Almanya ise kripto paralar ile ilgili son dönemde yeni adımlar atmaya hazırlandıklarının sinyallerini veriyor.

Almanya ve Fransa, son dönemde Rusya sorunu üzerine ilgilenirken, kripto paralar konusunda da AB için yeni yasalar hazırlayabilecek oldukları tahmin ediliyor. Bir yandan ise Hollanda, son dönemde kripto paralara karşı denetim ve takip açıklamaları ile kendisini gündemde tutmayı başarıyor.

Asya Ülkeleri ve Avrupa Arasında Kritik Açıklama Farkı

Asya ülkeleri açık açık kripto paraların kullanılmasını istemediklerini vatandaşlarına aldıkları önlemler ve sert uyarılar ile hissettirmeyi başarıyor. Ancak Avrupa ülkelerinde bu durum görülmüyor. Bir siyasi veya ekonomist Avrupa ülkelerinde yaptığı olumlu açıklamaları ile gündemi toparlarken, ertesi hafta yapılan olumsuz açıklamalar ise kripto paraların seviyesini ve dengesini derinden etkiliyor. Nitekim Hollanda ve Google tarafından yapılan açıklamalardan beridir çok ciddi düşüş içerisinde olan Bitcoin ve diğer kripto paraların gelecek süreçlerde seviyelerini etkileyen bu tür açıklamalardan daha fazla etkilenebilecek olduklarının sinyali.