Bitcoin Yükselmeye Başladı

Bitcoin fiyatının artmaya başlaması yatırımcıları memnun eden gelişmelerden bir tanesi olmakta


Bitcoin fiyatının artmaya başlaması yatırımcıları memnun eden gelişmelerden bir tanesi olmakta. Yatırımcı kişilerin beklentisi sürekli olarak daha yüksek fiyat beklentisi yönünde olurken, bazı yatırımcılar fiyatın düşüş yaşaması yerine normal seviyesinde kalmasının bile kendileri adına daha iyi sonuçlar verdiğini ve daha etkili olduğunu belirtiyor. Bazı yatırımcılar ise düşüşlerin olmasını normal sabit bir seviyeye yakın seviyede kalması durumunda alt fiyattan yatırım yapamadıklarından dolayı al-sat işlemlerinde kar elde edemediklerini dile getirmekteler.

Bitcoin ise bugün itibari ile 6.400 dolar sınırını aşarak rekorlara doğru koştuğu bu yarışta, rakiplerine oranla hala daha en fazla ilgi gören ve en fazla piyasa hacmine sahip olan kripto para olarak ön plana çıkıyor.

Daha Fazla Piyasa Hacmi = Daha Fazla Güven

Piyasa hacmi ne kadar yüksek olursa yatırımcıların o kadar fazla güven duyduklarından dolayı bazı kişilerin bu konuda kesin ve net düşünceleri mevcut. Yatırım yaparken en fazla piyasa hacmine sahip olan Bitcoin’e yatırım yapacaklarını belirten bu düşüncedeki yatırımcı kişilerin beklentilerinin de güvenlerinin de tamamen BTC’ye bağlı olduğunu bilmek gerek. Aksi halde piyasa hacminin bir önemi olmadığını, asıl beklentinin kripto paranın kendisinde olduğunu iddia edenlerde sonuç olarak yok değil.

  • Piyasa hacmi ne kadar yüksek olursa o kadar paranın güven altında olduğu ve o kadar daha fazla güvende olduğunuz anlamına gelebilir
  • Yatırım yaparken Bitcoin veya altkoin tercihi yaptığınız sırada piyasa hacmine dikkat ederek yatırım yapmanız daha güvende kalmanıza yarar