”Biraz Daha Yükseliş Olursa Zirve Yakın” Düşüncesi Gerçek Olabilir

Bitcoin ile ilgili bugünlerde 5.815 dolar ila 6.500 dolar sınırları sık sık tartışmalara konu oluyor


Bitcoin ile ilgili bugünlerde 5.815 dolar ila 6.500 dolar sınırları sık sık tartışmalara konu oluyor. Yatırımcı kişilerin yatırımlarını geri çekme düşüncesi olduğu iddiaları ve benzer iddialar olmasına rağmen tam anlamı ile yatırımcıların bazılarının asıl beklenti seviyelerinin 6.500 dolar olduğu ve bu seviyenin 1 dolar dahi aşılması durumunda artık kötü ve başarısız günlerin geride kalacak olduğuna dair umutlarının yüksek olduğu paylaşılmakta.

Tüm Türkiye’de ve dünyada Bitcoin asıl yükselmesi beklenen kripto para konumunda olurken, yatırımcı kişilerin 6.500 dolar sınırından önce yatırım yapan herkesin kazanacak olduğunu düşündükleri düşüncesinin fazlası ile yaygın olduğu bilgisi hakim durumda.

Zirve Bu Sefer Şaşırtabilir

Bitcoin’de rekor zirve 20.000 dolar ve üzeri olarak tarihe geçebilir, ancak beklentilerin bu sene içerisinde Aralık ayına doğru bir zirve durumunun yaşanması ve bu seviyede Bitcoin fiyatının 45.000 dolar ila 60.000 dolar arasında olmasının beklenti olduğu belirtilmekte. Tam net olarak tahminler olmasına rağmen eğer ki 60.000 dolar seviyesi gerçek olursa dünya tarihinde hükümetlerin dahi Bitcoin’e müdahale edemeyecek konuma gelebilecek oldukları, fazla talep dolayısı ile hükümet müdahalelerinin dahi Bitcoin’i düşürmeye yetmeyecek konuma gelebilecek olduğu kesinlik kazanmaya yakın.

Bazı analistler bu sene içerisinde olmasa bile gelecek sene içerisinde Bitcoin’in çok daha fazla rekor kıracak olduğunu ve rekor seviyelerin 150.000 dolar üzerinde olabilecek olduğunu iddia etmekteler. En yüksek tahmin ise bugüne kadar 1 milyon dolar olmuş durumda ancak bu ihtimalin kısa vadede olmasına imkansız gözüyle bakılmakta.