Bitcoin’de Güzel Gelişmeler Yaşanıyor

Bitcoin son zamanlarda büyük düşüş yaşıyordu


Bitcoin son zamanlarda büyük düşüş yaşıyordu. Fakat tekrar yükselişe geçerek yatırımcılarının yüzünü güldürmeye başladı. Bitcoin ilk olarak Güney Kore’de kripto paraların kullanılmasının yasaklanacağı yönündeki haberlerden sonra düşüş yaşamaya başlamıştı. Hatta 6 bin dolar seviyesine kadar bir düşüş görülmüştü. Güney Kore adına Hong Nam-Ki’nin yeni bir açıklama yapması ise Bitcoin’in yükselmeye başlamasına yardımcı oldu.

Hong Nam-Ki yaptığı açıklamasında kripto para ticaretinin yasaklanmasıyla ilgili bir düşünceleri olmadığını belirtti. Hatta ticaretin daha şeffaf bir hale gelebilmesi için çalışmalarda bulunduklarının da altını çizdi. Bu açıklamanın ardından ise Bitcoin tekrar 10 bin Dolar seviyesine kadar geldi. Bitcoin milyarderi olan Cameron Winklevoss ise Bitcoin’in gelecek vadede 340 bin dolar seviyesine kadar yükseleceğini belirtti.

50 CENT BİTCOİN ZENGİNİ OLDU

Bitcoin zenginlerine baktığımız zaman ünlü rap yıldızı olan 50 Cent’in de Bitcoin zengini olduğu ortaya çıkmıştı. Ünlü rapçi, 2014 yılında satışını gerçekleştirdiği Animal Ambition ile kripto para yöntemiyle ödeme yapmayı kabul etmişti. Şarkıcı o tarihte albümünün satışlarından 700 Bitcoin elde etmişti. Bu şekilde 2014 yılında kripto paradan 460 bin dolara yakın bir kazanç elde etmişti.

Bitcoin ilk olarak 2008 yılında kim olduğu tam olarak bilinmeyen Satoshi Nakamoto nikini kullanan birisi tarafından deneysel olarak başlatıldı. Herhangi bir merkezi kuruluş ile bağlantısı bulunmamaktadır. Fakat ülkelerin para birimleri kullanılarak alım satım işlemleri yapılabilmektedir.