Atari, Kendi Para Birimi ile Sahalara Geri Dönüyor

Atari bir zamanların oyun denince aklına gelen ilk isimdi


Atari bir zamanların oyun denince aklına gelen ilk isimdi. Geçtiğimiz günlerde yeni oyun konsolu olan Ataribox ile ilgili haberlerin yayılmasıyla birlikte çocukluğunda Atari ile büyüyen nesil bu haberlere tepkisiz kalmamıştı. Ataribox ile küllerinden doğmayı düşünen firma bu sefer bambaşka bir atılım yaptı.

Atari, Infinity Networks şirketinin %15 hissesini aldı. Bu şirket blockchain tabanlı dijital eğlence platformu geliştiriyor. Yapmış olduğu yatırımla kripto para piyasasına giriş yapacağının da sinyalini veren Atari, vizyon değişikliği sebebiyle piyasalara hızlı bir giriş yapabilir. Kripto Parasına Atari Token adını veren şirket, daha duyuruyu yaptıktan kısa süre sonra bile büyük kar elde etti.

Kendi kripto parasını açıkmasıyla birlikte hisseleri  % 60 arttı ve bu durum ile birlikte Pariplay ortaklığını da geliştirmeye karar verdi.  Ataribox kullanan kullanıcıların internet üzerinden dijital para kullanarak “kumar” oynayabilmesi sağlanmaya çalışılıyor. Her ne kadar etik olmasa da Atarinin böyle bir hizmet vermesi ile kripto para dünyasında adından söz ettireceğe benziyor. Kripto paraların oyun üzerinden ve internetten ödeme sürecinin değiştireceğini söyleyen firma, bu gelişmelerden  uzak kalmak istemiyor. Atarinin piyasaya girmesiyle birlikte ise hareketli günlerin bizi beklediği aşikar.