Bitcoin’e talep patlaması yaşanıyor

Bitcoin ile ilgili olarak dün sizlerle paylaştığımız haberimizde bir yatırımcının 344 milyon dolarlık Bitcoin aldığını açıklamıştık


Bitcoin ile ilgili olarak dün sizlerle paylaştığımız haberimizde bir yatırımcının 344 milyon dolarlık Bitcoin aldığını açıklamıştık. Bugün ise ortaya çıkan haberlere göre Bitcoin’e son dönemde yükselişe geçmesinin ardından tekrar yoğun talebin olduğu ve alım talebinin fazlalığı arttıkça kripto paranın mevcut durumunun daha fazla yükseldiği ortaya çıktı.

ABD’li basın kuruluşları tarafından sık sık eleştirilmesine rağmen Amerikan vatandaşları ile Asya bölgesinde olanların en fazla tercih ettiği para birimlerinden birisi olan BTC’nin bu dönemde yükselişe geçmesinin Avrupa’da yaşayan yatırımcıları da harekete geçirdiği ortaya çıktı. Yabancı BTC bilgi paylaşım sayfalarında birçok yatırımcı nasıl yatırım yaparsa daha fazla kazanç sağlayabileceğini sorgulamaya başladı.

Bitcoin Asya Bölgesinde Güvenilir Para Olarak Görülüyor

Asya bölgesinde özellikle Çin’de sandığımızın aksine birçok güvenlik ve mafya sorunu yaşanıyor. Asyalı kullanıcılar Kuzey Kore’nin ABD ile son durumunu göz önüne alarak görünen o ki kripto paralara çok fazla güveniyor. Yine aynı şekilde Japonya ve Güney Kore’de son 1 yıl içerisinde altın alımına gelen talebin en üst seviyelerde olduğu belirtiliyor.

[bitcointicker]