French: Bitcoin bu seviyelerde sürdürülebilir değil!

Panmure Gordon Başekonomisti Simon French, canlı yayında yaptığı açıklamasında bir süredir düşüşte olan ancak tekrar yükselişe geçen Bitcoin ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında BTC’nin bu seviyede sürdürülebilir olmadığını ve gelecek haftalarda aşağı yönlü olarak hareket...


Panmure Gordon Başekonomisti Simon French, canlı yayında yaptığı açıklamasında bir süredir düşüşte olan ancak tekrar yükselişe geçen Bitcoin ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında BTC’nin bu seviyede sürdürülebilir olmadığını ve gelecek haftalarda aşağı yönlü olarak hareket etmesini beklediğini açıkladı.

Ocak ayının başından bugüne kadar bir süredir düşüşte olan BTC’nin bir anda yükselmesinin herhangi bir şekilde sürdürülebilir olmadığının altını çizen Gordon, bununla beraber Bitcoin’i kripto para olarak isimlendirmediğini, bunun yerine kripto varlık demeyi daha uygun gördüğünü ifade etti.

Amerikalılar BTC’den Endişeli

ABD’lilerin ise sürekli olarak düşüş ve yükseliş yaşayan kripto paralardan oldukça fazla endişeli oldukları biliniyor. Zira birçok ABD‘li BTC’nin bir yerden sonra sona erebilecek olduğunu düşünürken, bir taraftan da en çok yatırımın ABD’den geldiği biliniyor. Geçtiğimiz gün alınan 344 milyon dolarlık Bitcoin’in ABD’den veya İngiltere’den alındığı tahmin edilmekteydi. Yatırımcıların Bitcoin’e güvenmek konusunda yaşadığı zorluğun arkasında yatan neden ise ani düşüşler ve ani çıkışların yanında bir süre önce yaşanan büyük düşüşün kalıcı olabilme riskinden dolayı olduğu tahmin ediliyor.

[bitcointicker]