Kripto Para

Bitcoin’in İşlem Hacmi Nisan 2019’daki Düşük Seviyelere Geriledi: Bu Ne Anlama Geliyor?

Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi
2020’nin ilk günleriyle birlikte Bitcoin, ani bir yükseliş kaydetti ve fiyatı 7.200 doların üzerine yükseldi.. Arcane tarafından yapılan son araştırmada, Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksinin dengelendiği görülüyor. Korku ve Açgözlülük Endeksi, Aralık ayının en düşük seviyelerinden sonra geçen hafta boyunca istikrarını korudu. Yeni yıla girmeden önce, Bitcoin yatay hareketine devam ediyordu.
Piyasadaki duygu değişimine rağmen, Bitcoin’in işlem hacmi yeni bir düşük seviyeyi kaydetti. Rapora göre, 7 günlük ortalama reel işlem hacmi düşüş eğilimi gösterdi ve 1 Ocak’ta 192 milyon dolara geriledi. Bitcoin’in hacmi bu seviyelere düştüğünde  takvimler Nisan 2019’u gösteriyordu.
Bununla birlikte, bu dönemde hareketsizlik yılbaşı tatiliyle de ilişkilendirilebilir.
Bununla birlikte, yeni yıl başladığında, Bitcoin’in Ethereum ile ilişkisi 0,002 azaldı, ancak XRP ile 0,007 arttı. Bitcoin’in fiyatındaki ani yükseliş, Bağdat’ta meydana gelen hava saldırısı ile ve Genesis bloğunun kazılmasının 11. yıldönümü ile ilişkilendirildi. Datamish’e göre,bu tarihlerde  9.419 milyon dolarlık short, 1.758 milyon dolarlık long pozisyonu tasfiye edildi.


Her hafta, gelen kutunuza harika kripto içerikleri almak için kaydolun.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Yorum Yap