Bitmain rekora koşabilir

Bitmain halka arz edilmesi beklentisi ile ortalama 18 milyar dolar daha fazla kar etmeyi hedefliyor


Bitmain halka arz edilmesi beklentisi ile ortalama 18 milyar dolar daha fazla kar etmeyi hedefliyor. Şirketin ortalama 18 milyar dolar daha değerinin artması ile birlikte bu yıl içerisinde milyarlarca dolarlık artış yaşaması ve hissedarların daha fazla kazanç sahibi olacak olması sonucunda daha da fazla ilgi görmesi ve daha fazla insanın Bitmain’e ilgi duyması ve hisse senetleri alması beklentisi daha fazla değer artışında etkili olması bekleniyor.

Teknoloji devi şirketleri bile orta vadede geçebilecek olduğu tahmin edilen Bitmain, teknoloji devlerinin önüne geçebilmesi için daha fazla gelir kazanması ve daha fazla süre sabretmesi gerekecek.

Rekora koşabilir

Beklentiler madencilik devi Bitmain’in gelecek birkaç yıl içerisinde daha fazla rekor kırması bekleniyor. Kripto para üretimi konusunda Çinli dev geçtiğimiz aylarda İsrail’e daha fazla yatırım yapmaya karar vermiş ve istihdamı 3 kat daha fazla arttırmak konusunda istekli olduklarını ve bu yönde gerekli istihdamı yaratmak konusunda ilgili tüm adımları atacak olduklarını açıklamıştı. Çin’in İsrail’e yatırımları devam ederken, Bitmain’in güvenilir olduğu için İsrail’i tercih ettiği iddia edilmişti.