Bitpanda Destekli Pantos, Çoklu Zincir Token Sisteminin Beta Sürümünü Başlattı

Bitpanda ekibi tarafından geliştirilen çoklu zincir token sistemi (multichain token system) bugün itibariyle halka açık beta testlerine başladı


Bitpanda ekibi tarafından geliştirilen çoklu zincir token sistemi (multichain token system) bugün itibariyle halka açık beta testlerine başladı.

Geliştiriciler ve kullanıcılar, token göndermek, desteklenen zincirlerin yerel coin’lerini ERC-20 standartına çevirmek ve birkaç tıklamayla kolayca çoklu zincir token’leri oluşturmak ve dağıtmak için çoklu zincir token sisteminin herkese açık beta sürümünü kullanabilecek.

Pantos, güvenli ve sorunsuz Web3 birlikte çalışabilirliği sağlamak adına PANDAS (Pantos Dijital Varlık Standardı) adlı yeni bir Çoklu Zincir Token Standardı geliştirdi. Pantos şu anda testnet üzerinde yedi farklı akıllı sözleşme ağını destekliyor: Ethereum, Polygon, Avalanche, BNB, Cronos, Celo ve Fantom. Önümüzdeki süreçte Ethereum Sanal Makinesi’ni (EVM) destekleyen ve desteklemeyen diğer ağların da sisteme entegre edilmesi planlanıyor.

Mevcut Web3 uygulamaları ve köprüleri büyük çoğunlukla güvenlik ve sorunsuz kullanıcı deneyimi sunmaktan yoksun. İşte Pantos da burada devreye girerek geliştiricilerin çoklu zincir varlıkları oluşturabilmeleri için güvenilir bir altyapı ve gerekli araçları sunuyor.

Pantos, 2018 yılında Bitpanda tarafından TU Wien (Avusturya) ve daha sonra TU Hamburg (Almanya) ile işbirliği içerisinde geliştirildi. Merkezsiz çoklu zincir token transferleri ve blockchain’lerin birlikte çalışabilirliği için açık bir standart oluşturmayı hedefleyen Pantos, ilk olarak bu tarihte şirket içi araştırma projesi olarak başladı.

Yıllar süren araştırmaların ardından Pantos nihayet çoklu zincir token sisteminin halka açık beta testlerine başladı. Pantos, Avusturya hükümetinin de fon desteğiyle dünyadaki en büyük blockchain araştırma laboratuarlarından birini işletiyor.

Pantos ve Bitpanda’nın CEO’su ve Kurucu Ortağı Eric Demuth konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

Avrupa’nın en tanınmış üniversitelerinden bazılarıyla işbirliği içerisinde yıllarca süren araştırmaların ardından halka açık beta sürümümüzü kullanıma sunmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Çoklu zincir teknolojisi Web3 için bir katalizör olacağına ve kripto paraların benimsenmesini artıracağına inanıyoruz. Pantos kullanıcılara Web3’e dünyasına giriş yapmanın en basit yolunu sunuyor.

Bitpanda’nın sektördeki uzmanlığı da Pantos’un bu ürünün geliştirilme sürecinde oldukça etkili oldu. Bitpanda borsası Pantos’un çoklu zincir token sisteminin ilk uygulayıcılarından biri olacak. Pantos ayrıca blockchain alanında çalışmalar yürüttüğü Raiffeisen Bank International (RBI) ile de çoklu zincir token sistemi için yeni bir ortaklık kurdu. Pantos’un yerel tokenı PAN şu anda Bitpanda ve N26 borsalarında işlem görüyor.

Pantos, kullanıcıların her türlü dijital varlığı farklı blockchain protokolleri arasında tamamen merkezsiz ve güvene dayalı olmayan bir şekilde serbestçe aktarmalarına olanak tanıyacak bir teknoloji geliştiriyor. PANDAS-20 standardını kullanan geliştiriciler, ağı kesintiye uğratmaksızın token’lerin başka ağlara taşıyabilecek. Bu hizmet, kodlama konusunda bilgi sahibi olmayan kullanıcıların veya dijital geliştiricilerin kendi token’larını çapraz zincirler arasında kolaylıkla dağıtmasına olanak sağlayacak.

Pantos Hakkında

Bitpanda’nın geliştirici ekibi tarafından 2018 yılında başlatılan Pantos, Web3 için birlikte çalışabilirlik misyonuna sahip açık kaynaklı bir protokol. Geliştiricilerin ve kullanıcıların Web3 deneyimini kolaylaştırmayı hedefleyen protokol, kullanıcılara dijital varlıkları için en uygun ağı seçme özgürlüğü tanıyor. Pantos, ICO’sunu 2018 yılında Bitpanda borsasında gerçekleştirdi ve 12,1 milyon dolar fon toplamayı başardı.

İletişim: Marsel Nenaj, [email protected]

Daha fazla bilgi için ziyaret edin: Web sitesi | Twitter