Nedir & Nasıl

BitShares (BTS) Nedir? BTS Hakkında Bilmeniz Gerekenler

BitShares Nedir?

BitShares, Microsoft Azure blockchain’inin bir parçası olan ve merkezi olmayan bir kripto para borsasıdır. BitShares Temmuz 2014’te oluşturuldu ve Steem ve EOS kurucu ortağı ve CTO Dan Larimer ile Ethereum ve Cardano kurucu ortağı Charles Hoskinson’ın buluşudur. BitShares, Steem ile birlikte bir Grafen katmanı kullanır ve her ikisi de piyasadaki en aktif blockchain arasındadır.

BitShares, kripto para birimlerini düzenleme savaşında ön saflara girdi. Ethereum ve Bitcoin, bir kripto para biriminin menkul kıymet olarak hareket ettiğini gösteren temel farklılıkları belirlemek için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından inceleniyor. Birçok kripto borsası, ya SEC onaylı borsalar olmak için uygun formları göndermek ya da ABD pazarından tamamen çıkmak arasında seçim yapmak zorunda kalıyor.

Kriptoların merkezi olmayan borsalarda bir menkul kıymet, emtia veya para birimi olarak hareket edip etmediği, ilk 100 kriptonun çoğu için hararetli bir şekilde tartışılıyor. Bununla birlikte, ABD’de bile, tüm endüstri için genelleme yapmak oldukça zor. SEC ve DOJ gibi düzenleyiciler, kriptoları, blockchain’leri, ICO’ları ve borsaları bireysel olarak dikkatlice araştırıyor ve sınıflandırıyor.

Dan Larimer, etkileyici bir özgeçmiş ve merkezi olmayan borsalar için küresel pazarın büyük bir dilimine doğru ilerleyen net bir vizyonla geliyor. Microsoft Azure, dünyaya açılan bir penceredir ve kripto para birimi değişimi rekabetçiyse, yasal sorunlar yalnızca dikkat dağıtıcı olabilir.

BitShares sistemi doğru ortaklarla merkezi olmayan bir değişim platformudur. Temsilciler içeren bir Proof-of-stake doğrulama sistemine dayanır ve BitShares ağının blockchain teknolojisi en son teknolojidir. Kripto para borsaları şu anda hizmetiniz için canla başla mücadele ediyor ve BitShares uzun vadede Binance’in beğenisini kazanmak için iyi bir konumda. Hizmet Paketi olarak Microsoft Azure Blockchain’in bir parçasıdır. BitShares’in devlet düzenlemelerine dayanıp dayanamayacağına ve Coinbase ve Binance gibi kripto para borsalarından daha uzun süre dayanıp dayanamayacağına karar vermeden önce, BTS tokenlerini inceleyelim.

BTS ağı hakkında genel bilgileri görebilirsiniz.

BTS Coin Nedir?

BitShares’in toplam 3.600.570.502 BTS arzı vardır. En yüksek fiyatı 2 Ocak 2018’de 0,907259 ABD dolarıydı. BTS tokenlerinin madenciliği yapılamaz.

BTS, çoğu borsadan (ve yayınlardan) önce geldiği ve kripto ticaret çifti konseptinden sorumlu olduğu için eski bir kripto para olarak kabul edilir. Aynı zamanda ilk Proof of Stake blockchain’lerinden biridir ve yönetim için topluluk tarafından seçilen delegeleri kullanır.

BitShares, bir tavsiye ödül programı aracılığıyla toplu kabulü zorlayarak PayPal’ın liderliğini takip ediyor. Şu anda bir BitShares temel hesabı ücretsizdir (ödül programı için uygun olmamasına rağmen) ve bir ömür boyu üye hesabı 100 ABD Dolarıdır ve yüzde 80’lik birkaç ücret indirimi ile birlikte gelir. Ömür boyu üyeler ayrıca yönlendirdikleri diğer her Ömür boyu üye için 80$ kazanabilirler. Bu, Isagenix veya Herbalife’da olduğu gibi, BitShares BTS token fiyatları ne olursa olsun, yönlendirme sırasında yaklaşık 100$’a eşitleneceğinden, insanları yönlendirerek iyi bir kazanç sağlayabileceğiniz anlamına gelir. BitShares BTS’i satın almak için en azından bir neden böylece sunulmuş oluyor.

BTS Tokenlerinin Kullanımı

BTS kripto parası teminat olarak kullanıldıklarından ve madenciliği yapılamaz olduklarından, bir para biriminden çok bir menkul kıymettir. BitShares ağında, BTS’ye dönüştürülebilen ve daha sonra gerçek dünya pazarlarına bağlı BitAsset’lere dönüştürülebilen tokenler oluşturulabilir. BitUSD, bitEUR ve bitCNY dolar, euro ve yuan’ın geçerli fiyatına dayalıyken, bitGOLD ve bitSILVER sırasıyla altın ve gümüş fiyatlarına dayalıdır. Hiperenflasyonun hakim olduğu Güney Amerika ülkeleri de dahil olmak üzere değişken piyasalardaki insanlar için, bu tür istikrarlı kripto seçeneği, yerel itibari para birimi mücadele ederken güvenli bir sığınak olabilir.

Platfıormda BTS, CoinEgg, ZB.COM, OpenLedger, DEX, Binance ve LBank dahil olmak üzere çeşitli kripto pazarlarında kabul edilmektedir. Günlük olarak 5 milyon doların üzerinde BTS işlem görüyor ve işlem çiftleri arasında BTC, USDT ve ETH bulunuyor. Resmi BitShares Cüzdanı, çeşitli masaüstü işletim sistemlerinde ve web sürümlerinde mevcuttur.

Menkul Kıymetler, Emtialar ve Para Birimleri Arasındaki Farklar

Genel olarak “kripto para birimleri” olarak etiketlenmesine rağmen, blok zincirlerinin sonsuz kullanımları bir tarafa bırakırsak kriptolar aslında üç farklı işleve hizmet eder.

Para Birimleri: Para birimi olarak hareket eden kriptolar, mal ve hizmet satın almak veya borçları ödemek için kullanılacak bir para veya yasal ihale sistemi olmayı amaçlar. Para birimi kriptolarına örnek olarak Bitcoin, Litecoin ve Zcash verilebilir.

Emtialar: Emtia görevi gören kriptolar, toplu piyasada satılan gelecekteki malların satın alınmasıdır. Teknik olarak mallar için değiştirilebilirler ve emtia kriptolarının örnekleri Hempcoin, Bananacoin ve mevcut ABD yasalarına göre (bu değişebilir) Ethereum’dur.

Menkul Kıymetler: Menkul kıymetler olarak hareket eden kriptolar, yalnızca destekleyicinin veya üçüncü bir tarafın çabalarından kar elde etme beklentisiyle ortak bir girişime yapılan bir yatırımdır. ABD SEC, hangi kriptoların menkul kıymetler ve borsalar olarak hareket ettiğini yoğun bir şekilde inceliyor ve BitShares, popüler borsa Coinbase ile birlikte sistemle çalışıyor.
Kriptoların yasal sınıflandırması 2018’den bu yana hararetli bir şekilde tartışılıyor, bu nedenle bu kategoriler işlevselliğe dayanıyor. İşlevselliğin ötesinde, SEC, CFTC, IRS ve diğer düzenleyiciler ayrıca bir ICO’nun düzenlenip düzenlenmediğini de dikkate alır. ICO’lar genellikle halka arzlarla karşılaştırılır, bu nedenle özellikle akıllı sözleşme ağındaki madeni para değeri, işletmenin gelecekteki karlılığının devamlılığına ve beklentisine bağlı olarak düşünülebilir.

BitShares Nasıl Çalışır?

Daha önce ProtoShares (PTS) olarak bilinen BitShares, bir P2p dağıtılmış öz sermaye defteri ve Delegated Proof of Stake algoritması kullanan bir ağdır. BTS tokenleri bitAssets, akıllı sözleşmeler vb. gibi merkezi olmayan finansal hizmetler için teminat olarak kullanılır.

Ağ şu ana kadar saniyede 3.400 işlem gerçekleştiriyor ancak 100.000 veya daha fazla işlem yapma potansiyeline sahip. Merkezi Olmayan Otonom Şirket (DAC) ile ağa yönetiliyor ve BTS sahipleri nihayetinde tüm ağın gelecekteki yönüne karar verebiliyor Bu, onu SEC’in kayıtlı menkul kıymetler beklentisine uyan ideal bir paydaş platformu yapıyor.

Tüketici tarafında, cüzdan adresi için de bir kullanıcı adı kullanır ve kullanıcıyı kullanıcı adını saklamak için güvenli bir yer bulma zahmetinden kurtarır. Bu günlerde bir cüzdan adresi çok önemli değil, ancak BitShares platformu yeni başlayanlar için kullanıcı dostu sağlam bir sisteme sahip. Ayrıca BitShares, EOS ile ortak projesine dayanan BEOS tokenlerinin yağışıyla (şirket airdrop’ları yağmur damlaları olarak adlandırır) yatırımcıları memnun ediyor.

BTS ile dünyanın bir ucuna para göndermek hem maliyetsiz hem de hızlı.

BitShares’in Geleceği

Spekülasyon, kriptolar hakkında gerçekten yapabileceğimiz tek şey, çünkü kimse gelecekteki değeri gerçekten bilmiyor. Çevrimiçi analizlerin çoğu pazarlama, halkla ilişkiler tarafından yazılmış veya asılsız. BitShare Platformunun geleceğini bildiğimizi iddia etmiyoruz, ancak günümüzün düzenleyici ortamına dayanarak endüstrinin önümüzdeki beş ila on yıl içinde nasıl gelişebileceğini varsayabiliriz.

Kripto para birimlerinin belirli süreçler içerisinde balon oluşturduğunu anlamak gerekiyor. Milyonlarca paranın zaten başarısız projelere kaybedilmesine rağmen, itfayı görmeye bile başlamadık. Kripto paralar Dotcom çöküşünün yolunu çok daha hızlı takip ediyor. Ancak yine de Dotcom döneminde yüzyılın başında yaratılan her şeyin artık alakasız olduğu söylenebilir. Bu çöküş sırasında yola çıkan birçok başarılı şirket de olmuştur. Amazon, Facebook ve Google, Fortune 500’ün en büyük şirketleri arasındadır ve tüm bu dev web siteleri dotcom furyasının ürünüdür. Aynı şekilde kripto paraların için de binlerce proje arasından birkaç tanesinin beklenen potansiyele ulaşacağı söylenebilir.

Yorum Yap