Bobby Lee Bitcoin Hakkında Konuştu

Bitcoin Foundation yönetim üyesi ve BTCC kurucu ortağı Bobby Lee, Bitcoin hakkında kendisine sorulan sorulara yanıt verdi


Bitcoin Foundation yönetim üyesi ve BTCC kurucu ortağı Bobby Lee, Bitcoin hakkında kendisine sorulan sorulara yanıt verdi. Bu yıl BTCC‘nin satılması ile birlikte kendisinin daha fazla boş zaman bulabildiğini belirten Lee, Las Vegas’ta yapılacak olan konferansa katılacak olduğunu ve biraz poker oynayacak olduğunu açıkladı. Kripto paraların henüz daha büyük ülkeler tarafından tam olarak idrak edilemediğinden bahseden Lee, büyük ülkelerin kripto paralara karşı nasıl tavır alması gerektiği konusunda bir bilgi eksikliği ve karmaşası olduğunu açıkladı.

BTCC’nin satılması ile ilgili olarak kendisine sorulan soruya daha çarpıcı yanıt veren Lee, ”Çin’de hiçbir şey ne yazık ki kalıcı değildir.” dedi. Çin hükümetinin kripto paralar konusunda gerekli önlemleri alamadığını, gerekli teşvikleri gerçekleştiremediğine değinerek sözlerini sürdüren ünlü isim, Bitcoin’in vadeli işlemler ile kazandırmasının mümkün olduğunu, bu sektörde hemen kazanç sahibi olmanın mümkün olmadığını ancak geleceğe yatırım yapılması durumunda kazanç sahibi olunabilecek olduğunu açıkladı.

Pizza Açıklaması

Bitcoin Pizza Günü kutlaması hakkında kendisine sorulan soruya da ilginç yanıt veren Bobby Lee, kendisinin daha önce BTC ile pizza ödemesi yapmadığını, ancak BTCC’de olduğu sırada bir ofisi doyuracak kadar pizza almanın ne kadarlık Bitcoin maliyeti çıkaracak olduğunu hesapladıklarına değinerek, tam 5 Bitcoin harcamanın o dönemde yeterli olduğu sonucuna ulaştıklarını açıkladı. Lee, daha sonrasında bu fiyatın Bitcoin fiyatı artması ile düştüğünü ama yine de pizza siparişini Bitcoin ile vermediklerini açıkladı.