Çin Hükümeti Yeni Kripto Para Raporu Yayınladı

Çin Bilgi Endüstrisi Kalkınma Merkezi (CCID) yayınladığı rapor ile en iyi kripto para birimlerini açıkladı


Çin Bilgi Endüstrisi Kalkınma Merkezi (CCID) yayınladığı rapor ile en iyi kripto para birimlerini açıkladı. Geçtiğimiz ay yayınlanan ”en iyi kripto paralar 2018” raporuna oranla yeni yayınlanan raporda sıralamalarda değişiklikler olduğu görüldü. Raporda Ethereum ilk sıradan 2. sıraya düşerken, Bitcoin ise alt sıralarda olduğu görüldü. Vatandaşlarının hangi kripto paralara daha fazla ilgi göstermesi gerektiği konusunda kesin kararlar vermeleri adına bu tür raporlar yayınlayan Çin hükümeti, yayınlanan raporlara göre hareket edilmesi durumunda olası risklerin en az seviyeye inecek olduğunun bilgisini vererek, vatandaşlarını kripto para yatırımları konusunda dikkatli olmaya davet eden ülkelerden birisi.

Çinliler ise Çin Bilgi Endüstrisi Kalkınma Merkezi (CCID) ”en iyi kripto paralar” raporunda en üst sıralarda olan kripto paralara yatırım yaparken, bu yatırımlardan kar elde etme umutlarını en üst düzeye çıkarmış durumdalar.

Kripto Paralar Hakkında Önlemler Alıyor

Çin, kripto paralar hakkında en üst düzeyin en üst düzeyinde önlemler alan ülke olmasına rağmen yayınlanan bu raporlar halka yön göstermekte etkili. Halkın Bitcoin yatırımı yapabilecek olduğunu gösteren rapor 17. sırada Bitcoin, 2. sırada Ethereum’u gösterirken 1. sırada ise adını pek duymadığımız kripto paralardan olan ama son 1 yıldır daha fazla popüler olmaya başlayan EOS’u 1. sıraya yerleştirmiş.

  • Ethereum 2. sıraya düşmesine rağmen EOS ile yarışan en büyük kripto para birimi olarak gösterildi.
  • Bitcoin ise alt sıralarda pek fazla başarılı olmayan kripto paralardan birisi olarak gösterildi.