Boşanma Davalarının Yeni Konusu Bitcoin

Dünya genelinde ilk Bitcoin cinayeti ülkemizde oldu ve bu konuda tarihe geçtik


Dünya genelinde ilk Bitcoin cinayeti ülkemizde oldu ve bu konuda tarihe geçtik. Yine aynı şekilde ilk Bitcoin gasp olayı da ülkemizde yaşandı. Son olarak kripto paralar boşanma davalarının da konusu oldu. Fakat bu durum ülkemizde değil Birleşik Krallık da yaşandı.

Kripto paralar toplam piyasa değerinin 830 milyar dolar olmasıyla beraber adeta zirve yaptı. Yasal ve ekonomik alanda yapılan düzenlemelerin ardından Bitcoin’in bu sefer boşanma davalarında yer aldığını gördük. Bitcoin.com sitesinde yer alan bir habere göre, Birleşik Krallık’ta yer alan bir hukuk firması, şuan ellerinde yer alan üç tane boşanma davası dosyasında çiftlerin, son zamanlarda her geçen gün değeri artan kripto paralar hakkında ihtilaf yaşadığını belirtti.

Eşler Kripto Paralara Yatırım Yapmış

Birleşik Krallık’ta faaliyet göstermekte olan Royds Withy King Hukuk Bürosu, boşanma dosyalarından birisinde 840 bin dolar değerindeki kripto paranın paylaşımının boşanma davasında çekişmeli bir şekilde ilerlediğini açıkladı. Hukuk Bürosu’nun açıklamalarına göre, şirketin açılan üç farklı boşanma davasında yüksek miktarlardaki kripto paraların bölüşülmeye çalışıldığını belirtti. Bu davalar şirketin elinde yer alan kripto para davalarının henüz ilk dalgası durumundalar. Eşlerin yatırım yaptığı kripto paralara baktığımız zaman Ripple, Bitcoin, Litecoin ve Ethereum gibi paralar yer alıyor. Eşlerin bu kripto paraları nasıl paylaşacağı ise hala soru işaretini korumaya devam ediyor. Özellikle kripto paraların değerleniyor olması bu evrede daha büyük sıkıntı oluşturmaktadır.

[fat_coincap id=”5″]