Güney Afrika ve Amerika Blok Zincirini Sonuna Kadar Destekliyor

Güney Afrika Rezerv Bankası, blok zinciri test ediyor Güney Afrika Rezerv Bankası (SARB), ana hedefleri olan gelişmeleri izlemek, analiz etmek, politikacıları gelişmekte olan teknolojilerle ile ilgili bilgi vermek amacıyla Finansal Teknoloji Programını kurdu


Güney Afrika Rezerv Bankası, blok zinciri test ediyor

Güney Afrika Rezerv Bankası (SARB), ana hedefleri olan gelişmeleri izlemek, analiz etmek, politikacıları gelişmekte olan teknolojilerle ile ilgili bilgi vermek amacıyla Finansal Teknoloji Programını kurdu. Program ayrıca, uygun bir politika düzenini ve düzenleyici rejimi bildirmek için SARB’nin özel kripto para birimleri hakkındaki tutumunu gözden geçirebiliyor. Buna ek olarak, JP Morgan tarafından kurulmuş bir platform olan Quorum’da bankalararası transferleri çoğaltmak için ConsenSys ile ortaklaşa Ethereum tabanlı dağıtılmış defteri teknolojilerini test edecek olan Project Khokha’yı piyasaya sürülecek.

Bugüne kadar Güney Afrika kripto para birimleri konusunda yönlendirici ve öncü olmuştur. SARB, kripto para birimleri hakkında 2014 tarihinde bir rapor yayınladı ve 2017 yılının Temmuz ayında kripto düzenlemesine “dengeli” bir yaklaşım yaratma konusunda Blockchain tabanlı bir çözüm sağlayıcı olan Bankymoon ile çalışmaya başladı. Şu anda, yasal ihale olarak tanınmayan kripto para birimlerinin kullanımıyla ilgilenen belirli bir yasa veya yönetmelik bulunmamaktadır.

ABD Hazine Müsteşarlığı Sekreteri Sigal Mandelker ise, Menkul Kıymetler Sektörü ve Finansal Piyasalar Birliği Kara Paranın Aklanması ve Mali Suçlarla Mücadele Konferansı’nda “Dünyadaki sanal para birimi sağlayıcılarının kontrolünün eksikliği, sanal para biriminin yasadışı finansman risklerini büyük ölçüde arttırıyor.Japonya ve Avustralya ile birlikte dünyadaki en büyük ülkelerden biriyiz.Ancak, gündemi ve gelişmeleri takip etmek için daha birçok ülkeye ihtiyaç duyuyoruz ve buna uluslararası tanıtım çalışmalarımızda öncelik veriyoruz.” dedi.

[fat_coincap id=”5″]