Takip Edin

Kripto Para Haberleri

BTC Grafiğinde Heyecanlandıran Detay: Golden Cross Bitcoin’i 30 Bin Dolara Taşıyabilir

Avatar

Yayınlanma tarihi

-

Bitcoin haftalık grafiğinde oluşmakta olan Golden Cross (Altın Haç) kripto para yatırımcılarını heyecanlandırdı. Önde gelen bir analist Golden Cross’un gerçekleşmesi durumunda Bitcoin’in 30 bin dolara yükselebileceğini iddia ediyor.

Son bir haftada 9.600 dolar seviyesinin üzerinde konsolide olamamasına rağmen, Bitcoin bu yıl muazzam kazançlara gebe gibi görünüyor. Popüler analist Anondran’a göre, kripto kralı, Nisan 2019’dan bu yana ilk kez haftalık grafikte bir Golden Cross oluşumuna hazırlanıyor.

Bitcoin’de Golden Cross

Golden Cross 50 günlük hareketli ortalamanın 200 günlük hareketli ortalamayla kesişmesi olarak yorumlanıyor. Bu gösterge piyasadaki trend değişikliğine işaret ediyor ve yatırımcılar tarafından boğa piyasasının habercisi olarak algılanıyor.

Bitcoin haftalık grafiğinde en son altın bir haç oluştuğunda, fiyatı yüzde 158 oranında yükseliş kaydetmiş ve 2019’un en yüksek seviyesi 13.888 dolara ulaşmıştı.

Popüler analist Anondran’a göre Bitcoin Golden Cross oluşumunun ardından geçen yılkiyle aynı sonra aynı büyüklükte bir ralli yaşarsa 30.000 dolara kadar yükselebilir.

#Bitcoin, #Blockchain ve kripto paralar hakkında güncel bilgiler, haberler ve analizler | News and analysis about cryptocurrency’s in #Turkish language

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Borsalar

Binance, İngiltere’de Düzenlenecek Bir Ticaret Platformu Başlatıyor

İlknur Özer

Yayınlanma tarihi

-

binance borsa

Kripto borsası Binance, bu yaz İngiltere’de düzenlenecek bir ticaret platformu kurmak için hazırlıklara başladı.

Londra merkezli haber ajansı Reuters, Çarşamba günü konuyla ilgili bir açıklamada bulundu. Açıklamaya göre kurulacak olan ticaret platformunun hem bireysel hem de kurumsal yatırımcılara yönelik olduğu öğrenildi. Haberin devamına göre, oluşturulacak ticaret platformu İngiltere’nin Finansal Davranış Otoritesi tarafından düzenlenecek.

Kripto borsası Binance başlangıçta pound ve euro kullanılarak işlem görebilen 65 kripto varlığını desteklemeyi planlıyor. Binance, ‘Birleşik Krallık Daha Hızlı Ödeme Hizmeti’ ve ‘Tek Euro Ödeme Alanı’ olmak üzere iki ağ sayesinde doğrudan banka havalelerini destekleyeceğini bildirdi.

Platformun lansman duyurusu, Binance’ın  Teana Baker-Taylor’ı, İngiltere’nin müdürü olarak işe almasından bir ay sonra yapıldı.Kripto borsası Binance’nin Reuters’e verdiği demeçe göre, İngiltere’nin kripto paraya olan ilgisi ciddi oranda arttı. Borsanın amacı ise bu ilgiyi yakalayabilmek için bahis gibi ürün ve hizmetler yolunu kullanmak.

Binance, bu yıl daha fazla kurumsal müşteri çektiğini iddia ediyor. Verilere göre; 2019’un son çeyreğinden 2020’nin ilk çeyreğine kadar  % 47,4’lük bir artışın söz konusu olduğu söylenebilir.

 

Devamını oku

Bitcoin Haberleri

Bitcoin Yükseliş Trendi Sarsılsa da Yatırımcılar Düşüşten Endişe Duymuyor

İlknur Özer

Yayınlanma tarihi

-

Bitcoin

Bitcoin (BTC), haftalardır belli bir işlem aralığında seyrettikten sonra, bu aralığın altına düştü ve yeniden yükseldi. Yazım sırasında, önde gelen kripto para 9.500 dolardan işlem görüyor. Yükseliş, analistler tarafından mevcut konsolidasyon aralığında sağlam bir şekilde tutunmayı başaran lider kripto para için boğa hareketi olarak kabul edildi.

Anonim bir kripto para trader’ı, Bitcoin’in 9.500 dolara çıkmasının yükseliş trendinde sarsılmaya neden olduğunu söyledi ve bu durumu gösteren aşağıdaki grafiği paylaştı. Grafikte, en büyük kripto para biriminin mevcut fiyat hareketinin üstünde kırmızı fiyat bandıyla gösterildiği gibi düşüş eğiliminin oluşmaya başladığı görülüyor.

Yatırımcılar Endişe Duymuyor

Bitcoin yatırımcıları, Mart ayından sonra oluşan boğa trendindeki bozulmaya rağmen endişeli gibi görünmüyor. Blockchain analiz firması Glassnode, 0.1’den fazla Bitcoin tutan adreslerin sayısının son zamanlarda tüm zamanların en yüksek seviyesini geçerek 3.054.282 adrese ulaştığını bildirdi. Bu sayı, güçlü bireysel birikimi ve kripto paraların kripto diasporası arasındaki dağılımı gösteriyor.

blank

Bireysel Bitcoin sahiplerindeki büyüme, toplam BTC arzının %61’inden fazlasının geçen yıl boyunca hareket etmediği ve yatırımcılar arasında kripto para biriminin daha çok yükselmeye hazır olduğuna dair güçlü bir inanca işaret ediyor.

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

Kraken CEO’su Jesse Powell’a göre Bitcoin’i Kullanmak ABD Doları’nı Kullanmak Kadar Kolay Olacak

İlknur Özer

Yayınlanma tarihi

-

bitcoin-amerikan dolari

Bloomberg ile yakın zamanda yapılan bir röportajda konuşan Kraken CEO’su Jesse Powell, ekosistem için yeterli faktörler oluştuğunda Bitcoin’i kullanmanın ABD doları kadar kolay olacağını belirtti.

Ünlü CEO, Bitcoin’in arkasındaki tüm teknolojinin çok yakında kaybolacağını ve tıpkı kimsenin nasıl çalıştığını gerçekten anlamadığı, ancak herkesin kullandığı ABD doları gibi olacağı görüşünde.

“Bitcoin Zaten Bir Değer Deposu”

Bitcoin’in Mart ayında gerçekleşen güçlü satışlar sırasında, risk altındaki varlıklardan ayrışmaması değerine destek kattı. Yılın başında toparlanan Bitcoin Mart ayından sonra düşüşe geçti, sonra tekrar toparlandı ve birkaç gündür yine düşüş trendi içerisinde.

Powell, Bitcoin’in ABD borsasıyla artan korelasyonuna rağmen,  Kraken’e kayıt olan her türlü yatırımcının ‘sınırlı ve tahmin edilebilir arzı’ nedeniyle Bitcoin’i güvenli liman varlığı olarak gördüğünü iddia ediyor.

Powell ayrıca, Bitcoin’in değerli bir varlık deposu olarak da altını geçeceğine inanıyor.

Enflasyon Kontrolden Çıkacak

ABD hisse senedi piyasası, Federal Rezerv’in kurumsal tahvil satın almaya başlamasının ardından yükselişini sürdürüyor. Powell, Fed’i başarısız ABD şirketlerinden gereksiz tahviller satın aldığı için sert bir şekilde eleştiriyor.

Ayrıca ifadeleri arasında dünyanın en büyük merkez bankasının halka açık hisse senetlerini yükseltmek için trilyonlarca dolarlık baskı yaptığını, bu yüzden enflasyonun kontrolü kaybedeceğini ve bunu beklediğini belirtiyor.

Kraken CEO’su, artık dolar cinsinden hiçbir şeyin fiyatlandırılamayacağı fikrinde ve enflasyonun çok yakında kontrolden çıkacağı kanısında. Kendisi bu enflasyona karşı koruma olarak Bitcoin almayı öneriyor.

Devamını oku