Büyük bir ”fiyat” krizi kapıda olabilir

Bitcoin fiyatında yaşanan düşüşler sürerken 1.300 dolarlık düşüş yatırımcıları heyecanlandırdı ve düşünmeye sürükledi


Bitcoin fiyatında yaşanan düşüşler sürerken 1.300 dolarlık düşüş yatırımcıları heyecanlandırdı ve düşünmeye sürükledi. Fiyatın bir süredir 8.000 doların üzerine çıkabilecek olduğunu ve tekrar 8.300 doları aşabilecek olduğunu düşünen kişilere oranla BTC fiyatının 7.050 dolara kadar düşüş yaşıyor olması bazı Bitcoin sahiplerinin mevcut yatırım aracı olan BTC’yi en azından bir süreliğine askıya almalarında etkili oldu.

Bu yıl içerisinde henüz hala yeni bir rekor kıramayan ve 19.000 dolar seviyesini aşamayan BTC’nin 20.000 dolar olabilecek olduğuna inanan kişi sayısı ise bir hayli fazla ve bir hayli daha yüksek tahminler ortaya atılmakta.

Akıllı yatırımcı kazançlı çıkacak!

Bu düşüşler en fazla akıllı ve düzgün yatırım yapanlara yarayacak. Yatırımlarını en düşük fiyattan alabilecek olan kişiler her zaman olduğundan daha fazla kar edebilecek iken, yüksek fiyatlardan Bitcoin alan yatırımcı kimseler ise daha fazla yükselmesini bekleyene kadar geçecek süre ve daha fazla büyük artışları bekleyeceğinden dolayı daha büyük kayıplar yaşayacak.

BTC’nin kısa zamanda yeni rekor kırması beklenmezken, orta vadede ve yıl sonuna doğru yeni rekorlar kırması bekleniyor.