Bitcoin

Bitcoin’e kış geldi!

bitcoin kış

Bitcoin fiyatında gerileme sürüyor. Yatırımcıları endişeye sürükleyen bu düşüşlerin sebebi hakkında bilgi sahibi olmak mümkün değil iken daha büyük düşüşlerin de kapıda olabilecek olduğu ve büyük bir düşüş yaşanmasının beklentiler dahilinde olduğu iddia ediliyor.

Yatırımcıların beklediği 10.000 dolar seviyesine yükseliş yerine tam tersi yaşanırken, kripto para fiyatlarında yaşanan bu düşüşlerin arkasında en büyük sebep olarak son günlerde olumsuz yorumların tavan seviyeye varması ve bu konuda hiçbir şekilde müdahale edilemeyecek durumda olunmasından ötürü kaynaklanıyor.

Bitcoin neden geriliyor?

Bitcoin fiyatının gerilemesi için birçok sebep mevcut ve bu sebepler arasında en fazla dikkat çekeni son günlerin ETF tartışmaları bulunmakta. ETF hakkında yapılan açıklamalar ve yorumlar dikkat çekici iken, yatırımcıların bu konuda endişe ederek piyasadan geri çekilmeye başlaması ve piyasanın tamamen olumsuz bir sürece girmesinden kaynaklanıyor. Bazı yatırımcılara göre ise kripto paralarda yaşanan düşüşün sebebi yatırımcıların büyük bir kısmının yatırımlarını elden çıkarması ve bunun sonucunda düşüşler yaşanması ile son buluyor.

Yorum Yap