Arthur Hayes: Bu yıl sonunda BTC fiyatı 50.000 doları görebilir

BitMEX‘in CEO’su Arthur Hayes, bu yıl sonunda eğer ki SEC yönetimince ve düzenleyiciler tarafından Bitcoin ETF’si onayı verilirse fiyatlarda rekor bir artış olabilecek olduğunu ve beklentilerin bu yönde olduğunu açıkladı


BitMEX‘in CEO’su Arthur Hayes, bu yıl sonunda eğer ki SEC yönetimince ve düzenleyiciler tarafından Bitcoin ETF’si onayı verilirse fiyatlarda rekor bir artış olabilecek olduğunu ve beklentilerin bu yönde olduğunu açıkladı. Yıl sonunda fiyatın rekor kırabilecek olduğu konusunda onlarca farklı iddia ve görüş var iken, Hayes’in bugün yaptığı bu açıklamalar kulağa oldukça fazla gerçekçi gelmekte.

SEC düzenleyicilerinin kripto paralar ile ilgili olarak gelen talepleri incelmesi ve Bitcoin ETF’si onayı vermesi olumlu bir ortam yaratması ve daha fazla dikkatleri kripto paralara ve özellikle de Bitcoin’e çekecek olmasının etkisi ile yıl sonunda beklentilerin 50.000 dolar olabilecek olduğu iddialarını fazlası ile güçlendiriyor ve daha yeni rekorların, daha fazla büyük artışların yaşanabilecek olduğunu gösteriyor.

Hayes’in düşünceleri olumlu

BitMEX‘in CEO’su Arthur Hayes, düşünceleri ve açıklamaları ile oldukça fazla olumlu bir süreci başlatırken, yatırımcılara göre kısa ve uzun vadede en fazla yorumlarına inanılan kişiler arasında ilk sıralarda yerini alıyor. Hayes’in yıl sonu beklentisi ise 20 bin dolar bandında iken, SEC konusunda atılabilecek bu adımlar gerçek olursa yıl sonu beklentisi 50.000 dolar düzeyinde.