Büyük Düşüş Yerine Büyük Yükseliş Yolda Olabilir

Kripto paralar hakkında yapılan açıklamalarda sürekli son dönemde 2.500 dolar seviyesi tartışma konusu oluyor


Kripto paralar hakkında yapılan açıklamalarda sürekli son dönemde 2.500 dolar seviyesi tartışma konusu oluyor. 2.500 dolara kadar düşecek olduğu iddia edilen Bitcoin’in çok daha fazla yükselebilecek olduğunu duyduğumuz kişiler ise sadece daha önce analist olarak karşımıza çıkmış olan ama iddialarında başarılı olamamış kişilerin açıklamaları olurken, beklentilerin düşüş yönünde olmasına rağmen büyük bir sürpriz yaparak Bitcoin fiyatının 10.000 dolar sınırına kadar yükselmesinin gündeme gelebilecek olduğu iddia edildi.

Brian Kelly, Tom Lee, Charlie Lee ve daha birçok isim kripto paraların bu sene içerisinde yükselecek olduğuna kesin gözüyle bakarken net olarak ne kadarlık bir artış olacağı konusunda tartışmaları açıklamalar yapmışlardı. Hali ile bununla beraber Bitcoin fiyatının çok ciddi düşüş yaşaması sonrasında geri adım atmamış ve yükselecek olduğu iddialarını sürdürmeye devam etmişlerdi.

Bitcoin Yükselebilir

Bitcoin hakkında fiyatın yükselmesi ise bugünlerde yatırımcılar tarafından beklenmeyen konulardan birisi. Yatırımcılar Bitcoin fiyatının 6.000 dolar sınırında olmasının büyük sorunlar ve sıkıntıları beraberinde getirebildiğini, asıl beklentilerinin ise fiyatların çok fazla artış yaşaması yönünde olduğunu belirtmekteler.

Ethereum dahil tüm kripto para piyasasında düşüşler olmasına rağmen kesin sonuçların ne zaman alınabilecek olduğu, ufak ufak yükseliş grafiğinin çizilmesi ile yatırımcıların rahat bir nefes alarak piyasada daha aktif olacakları iddia edilmekte. Türk yatırımcıların seçimler dolayısı ile yatırımlarını da bugün itibari ile daha fazla arttırması ve daha fazla kazanabilecek şekilde hareket edecek olduğu tahmin edilmekte.