Kripto Para Borsalarına Yapılan Saldırılar Hükümetleri Endişelendirdi

Hükümetler son günlerde kripto para borsalarına yapılan saldırılardan ötürü fazlası ile endişe duyuyorlar


Hükümetler son günlerde kripto para borsalarına yapılan saldırılardan ötürü fazlası ile endişe duyuyorlar. Kripto para borsalarına yapılan saldırıların en üst seviyeye çıkması ve milyonlarca dolarlık para çalınması dolayısı ile Güney Kore hükümeti Bithumb saldırısının hemen ardından inceleme başlatmıştı. Başlatılan inceleme sonrasında kripto para borsalarının denetim altına alınması ve siber saldırılar kaynaklı olarak çok daha fazla incelenmesi konusunda birimler oluşturulduğu açıklanmıştı.

Siber saldırılar ile ilgili olarak yapılan açıklamalar ve siber saldırı vakalarının en üst düzeyde araştırılarak kripto para borsaları tarafından önlemler alınmasını sağlamak adına nasıl çalışmalar yapılacak olduğu merak edilirken, son olarak İngiltere hükümetinin kripto para borsalarına yapılan saldırılardan ötürü endişe duydukları öğrenildi.

İngiltere Harekete Geçebilir

İngiltere yönetiminin kripto paralar dolayısı ile hemen harekete geçebilecek ve olası saldırılar karşısında önlemler alabilecek olduğu belirtilirken, siber saldırı vakalarını engellemek için nasıl önlemler alınacak olduğu konusunda bilgi maalesef ki yok.

İngiltere kripto para borsalarına karşı nasıl önlemler alabilir veya kripto para borsalarını İngiltere’de hizmet sunmalarını devam ettirmek için nasıl şartları yerine getirmelerini isteyebilir bilinmezken, tam güvenliğin sağlanması adına İngiltere Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından en üst düzeyde kripto para borsalarına bilgi verilecek.

Türkiye tarafında ise siber saldırılar dolayısı ile henüz kripto para borsalarına karşı atılmış bir adım yok ve Bithumb dahil olmak üzere yerli Türk borsaları dahi güvenle kullanılabiliyor.